توافق با اسرائیل علیه فلسطینیان نیست

19 شهريور 1399 ساعت 22:38

وزیر مشاور دولت امارات در امور کشورهای عربی بار دیگر مدعی شد که توافق این کشور با رژیم صهیونیستی، طرح اشغالی کرانه باختری را متوقف کرده است.


به گزارش اوشیدا به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ «انور قرقاش»، وزیر مشاور دولت امارات عربی متحده در امور کشورهای عربی امروز چهارشنبه مدعی شد که توافق اخیر این کشور با رژیم تل آویو، ضد فلسطینی‌ها نخواهد بود.

 
به گزارش خبرگزاری رسمی امارات (وام)، قرقاش که امروز در نشست وزیران خارجه کشورهای عضو اتحادیه عرب از طریق ویدیو کنفرانس صحبت می‌کرد، ادعا کرد که معاهده صلح بین ابوظبی و تل آویو که بیست و سوم مرداد رسماً اعلام شد، موافقت صهیونیست‌ها با توقف طرح اشغالی الحاق کرانه باختری را در بر دارد و این مسئله به رغم وی «گام مهمی در راستای صلح» است.
 
امارات از لحظه رسانه‌ای شدن توافق عادی‌سازی روابط با رژیم اسرائیل بارها مدعی شده است که با این توافق طرح اشغال ۳۰ درصد از اراضی کرانه باختری توسط این رژیم را برای همیشه «متوقف» کرده است. با این حال مقامات صهیونیست، با رد این ادعا، گفتند این طرح فعلا «تعلیق» شده است.
 
انور قرقاش با بیان این ادعا که حقوق ملت فلسطین غیر قابل دخل و تصرف است، توپ را به زمین فلسطین‌ها و اسرائیلی‌ها انداخت و گفت که حل مسئله فلسطین به این دو طرف برمی‌گردد.
 
وزیر مشاور دولت امارات گفت: «امارات بر موضع ثابت خود در حمایت از تشکیل کشور فلسطین بر اساس مرزهای چهارم ژوئیه ۱۹۶۷ به پایتختی قدس شرقی مطابق قطعنامه‌های قانونی شورای امنیت و طرح صلح عربی تأکید دارد».
 
قرقاش همچنین توافق ضد فلسطینی کشورش با رژیم اشغالگر قدس را «فرصت واقعی» برای احیای تلاش‌ها در راستای صلح در منطقه غرب آسیا دانست.
 
او در ادامه سخنرانی خود از طریق ویدیو کنفرانس به ترکیه به دلیل تحرکات و اقداماتش در شرق دریای مدیترانه حمله کرد و گفت که آنکارا امنیت کشتی‌رانی در این منطقه را تهدید می‌کند.
 
قرقاش همچنین عملیات‌های پهپادی تلافی‌جویانه ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به خاک عربستان سعودی را محکوم کرد و گفت که امارات به عنوان عضو ائتلاف ضد یمن به رهبری ریاض، در کنار این ائتلاف ایستاده است.
 
انتهای پیام/


کد مطلب: 71418

آدرس مطلب: http://oshida.ir/vdcaayn0.49n6615kk4.html

اوشیدا
  http://oshida.ir