استکی: المپین‌های بوکس ایران وارد رینگ مسابقات جهانی فرانسه نمی‌شوند/ روزبهانی می‌تواند سومین المپیک‌اش را هم تجربه کند

4 بهمن 1399 ساعت 10:09

سرمربی تیم ملی بوکس گفت: قطعاً المپین‌های ما در رینگ فرانسه حضور نخواهند داشت اما تلاش می‌کنیم تا سیدشاهین موسوی و دانیال شه‌بخش را با خود به پاریس ببریم.


به گزار اوشیدا؛ علیرضا استکی، سرمربی تیم ملی بوکس کشورمان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی شبکه اطلاع رسانی راه دانا پیرامون حضور وزیر ورزش و جوانان در اردوی این تیم اظهار داشت: در جلسه‌ای که پیش از این بازدید با مسعود سلطانی‌فر داشتیم، وی از برنامه‌های ما خوشش آمد و ترغیب شد تا به اردوی تیم ملی سری بزند. وزیر ورزش برای مشاهده تمرینات بوکسورها و مسابقات استانی به اردوی ما آمد، در شرایطی که بچه‌ها تحت‌فشار تمرینات هم بودند باز رقابت خوبی برگزار شد.

وی در ادامه صحبت‌هایش افزود: وزیر ورزش و جوانان در پایان بازدید با بوکسورها نیز گفت‌وگو داشت و بچه‌ها از دغدغه‌های‌شان به وزیر گفتند. نگرانی بوکسورهای تیم ملی از بابت حمایت‌ها ورسیدگی‌ها در آستانه المپیک توکیوست و قرار هم بر این شد که از سوی وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک نگاه ویژه‌ای به بوکس صورت بگیرد.

سرمربی تیم ملی بوکس درباره آغاز دور جدید اردوهای بوکسورها عنوان کرد: از روز 25 و 26 دی‌ماه فاز جدید اردویی تیم ملی بوکس آغاز شده و بوکسورهای سوری نیز از امروز به اردوی ما اضافه خواهند شد. سوریه از قدرت‌های عربی بوکس آسیاست و ما هم از این ظرفیت اردوی مشترک برای آمادگی بیش‌تر استفاده خواهیم کرد.

او خاطرنشان کرد: البته این به معنای قناعت ما نیست و قطعاً برای کسب نتایج خوب به برگزاری اردوهای مشترک بیش‌تر با حضور تیم‌هایی هم‌چون قزاقستان، کوبا، ازبکستان و ایتالیا هم نیاز داریم.

علیرضا استکی در مورد تورنمنت بوکس فرانسه و نحوه اعزام المپین‌های بوکس ایران بیان داشت: قطعاً المپین‌های ما در رینگ فرانسه حضور نخواهند داشت اما تلاش می‌کنیم تا سیدشاهین موسوی و دانیال شه‌بخش را با خود به پاریس ببریم که بتوانند مبارزات تدارکاتی را با بازنده‌های این مسابقات برای مرور فنون و افزایش آمادگی تاکتیکی اجرا کنند.

سرمربی تیم ملی بوکس ایران گفت: سعی می‌کنیم در این مسابقات که هم حکم انتخابی المپیک توکیو و هم قهرمانی جهانی را دارد از افرادی استفاده کنیم که شانس مدال دارند و یا جوان هستند و برای آینده‌نگری باید تجربه بین‌المللی کسب کنند. برنامه داریم تا حداکثر در 6 وزن بوکسورهای خود را مهیای رقابت کنیم و قطعاً در این تورنمنت حضور خواهیم یافت.

استکی در خصوص شرایط احسان روزبهانی و شایعه‌های عدم حضورش در این تورنمنت تصریح کرد: در شرایطی که تیم ملی بوکس ما میانگین سنی بین 21 تا 23 سال را دارد و المپین‌های فعلی‌مان متولد اواخر دهه 70 هستند، احسان با تلاش و کوشش بسیار توانسته خودش را اثبات کند و اردونشین تیم ملی بوکس باشد. روزبهانی نشان داده دود از کنده بلند می‌شود و اگر با تمرکز بیش‌تر و تلاش بهتر در اردوها حاضر شود، ان‌شالله سومین المپیک‌اش را هم تجربه خواهد کرد.

سرمربی تیم ملی بوکس نهایتاً درباره برگزاری مسابقات لیگ برتر این رشته المپیکی تاکید کرد: لیگ برتر بوکس برگزار خواهد شد، چراکه پیگیری مسابقات لیگ با کیفیت و کمیت بیش‌تر تیم‌ها به ارتقای تیم ملی کمک می‌کند و عواید مالی هم برای بوکسورها خواهد داشت.

انتهای پیام/


کد مطلب: 72886

آدرس مطلب: http://oshida.ir/vdcaian0.49nua15kk4.html

اوشیدا
  http://oshida.ir