درآمدهای حاصل از نرم افزارهای تلفن همراه به بیش از 77 میلیارد دلار می رسد

خبرگزاری ايرنا , 9 بهمن 1392 ساعت 19:19

اوشیدا:درآمدهای حاصل از نرم افزارهای تلفن همراه به بیش از 77 میلیارد دلار می رسد


به گزارش پایگاه خبری اوشیدا:گارتنر (Gartner) یک شرکت بین المللی پژوهشی و مشاوره در زمینه فناوری اطلاعات است که شعبه مرکزی آن در شهر استمفورد ایالت کانکتیکات آمریکا واقع شده است.

 این شرکت پیش بینی کرده است تا سال ۲۰۱۷ نرم ‏افزارهای همراه حدود ۲۶۸ میلیارد بار دانلود خواهند شد .

به گفته تحلیل‏گران این شرکت در حال حاضر کسب و کار ها و برندهای مختلف از اَپ‏ های همراه برای جلب مشارکت کاربران استفاده می ‏کنند.

آپ نرم افزاری است که معمولا بصورت رایگان در اختیار عموم قرار می گیرد اما برای استفاده از قابلیت های بیشتر آن ، کاربر بایستی هزینه آن را پرداخت کند.

بر اساس این گزارش، در سه سال آینده ، نرم ‏افزارهای همراه فقط به گوشی‏ های هوشمند و تبلت‏ ها محدود نخواهند شد و طیف وسیعی از کارافزارهای خانگی تا خودرو ها و ابزارهای پوشیدنی را در بر خواهد گرفت.

تحلیل‏گران معتقدند تا سال ۲۰۱۷ ابزار ها و فناوری‏ های پوشیدنی (مثل عینک گوگل) حدود ۵۰ درصد از کل نرم‏ افزارهای همراه را به خود اختصاص خواهد داد.

بنا بر اظهارات تحلیل‏گران گارتنر ، نرم‏ افزارهای همراه فرصتی به کسب و کار ها و برندهای مختلف می ‏دهند که بتوانند با مصرف‏ کنندگان خود به صورت مستقیم رابطه داشته باشند و در نتیجه از داده‏ هایی که از این طریق از کاربران و مصرف‏ کنندگان خود به دست می ‏آورند، به عنوان یکی از منابع اطلاعاتی مهم خود استفاده می ‏کنند.

یکی از عوامل موثر بر این روند وجود آپ‏ ها و نرم ‏افزارهای همراه رایگان است. به گزارش شرکت گارتنر، در سال ۲۰۱۳ حدود ۹۲ درصد از نرم ‏افزارهای همراه استفاده شده در جهان رایگان بوده است.


کد مطلب: 20946

آدرس مطلب: http://oshida.ir/vdcaionu.49nwy15kk4.html

اوشیدا
  http://oshida.ir