گزارشی از مشکلات مردم زیر پوست شهر؛

پدیده نو ظهور زباله گردانی در پی بی خیالی مسئولان

28 بهمن 1399 ساعت 8:58

عدم وجود سطل های زباله در برخی از معابر در زابل باعث شکل گیری پدیده ای جدید شده است که به آن "زباله گردانی" گفته می شود.


به گزارش  اوشیدا؛ وجود زباله های خانگی در معابر و خیابان های اصلی زابل باعث ایجاد چهره ای زشت در این شهر شده که نارضایتی بسیاری از شهروندان را به دنبال داشته است.

عدم وجود سطل های زباله در برخی از معابر در زابل باعث شکل گیری پدیده ای جدید شده است که به آن "زباله گردانی" گفته می شود.

شهروندانی که در محله و یا خیابان خود سطل زباله ای نمی بینند مجبورند کیسه های زباله را بر روی خودرو قرار دهند و آن را در سراسر شهر بچرخانند تا سطل زباله ای پیدا کنند.

این در حالی است که گفته می شود پدیده زباله گردانی در بسیاری از شهرهای سیستان و بلوچستان نیز از جمله زاهدان دیده شده و گویا معضل کمبود سطل زباله در کل این استان وجود دارد.

مقصر پدیده زباله گردانی در زابل مسئولان هستند

امیر میری یکی از شهروندان منطقه سیستان در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: وقتی سطل زباله ای در محل وجود نداشته باشد و خودرو حمل زباله نیز به آن محل مراجعه نکند مجبور هستیم تا زباله ها را با خودرو به یک سطل زباله برسانیم.

وی افزود: از طرفی با توجه به اینکه زباله های خانگی بوی بدی به همراه دارد نمی توانیم آن را درون ماشین قرار دهیم، لذا یا بر روی جعبه خودرو و یا بر روی بدنه آن زباله را تا محل سطل زباله حمل خواهیم کرد.

میری بیان کرد: این پدیده به دست مردم شکل نگرفته است بلکه در پی عدم توجه مسئولان شهرداری ایجاد شده است.

این شهروند سیستانی ادامه داد: اما گلایه ما از شهروندانی است که بدون هیچ زحمتی زباله خود را در خیابان ها رها می کنند.

وی افزود: افرادی هستند که با وجود اینکه سطل زباله در کنار خانه آنها قرار دارد اما ترجیح می دهند تا بدون کیسه، زباله های خود را در خیابان ها رها کنند.

میری تصریح کرد: اگر این افراد کمی از حقوق شهروندی می دانستند و به شهری که درآن زندگی می کنند احترام قائل بودند این اتفاق تلخ هرگز رخ نمی داد.

خودرو های حمل زباله به صورت ۲۴ ساعته در حال تردد هستند

موسی خمری شهردار شهر زابل در همین رابطه به خبرنگار ما گفت: خودرو های حمل زباله در زابل بر خلاف سایر شهرها به صورت ۲۴ ساعته در محل های مخصوص به خود در حال تردد هستند.

وی افزود: در زابل فرهنگ قرار دادن زباله ساعت ۹ شب وجود ندارد و شهروندان هر ساعتی که خودشان تصمیم بگیرند زباله را در خیابان می گذارند.

خمری بیان کرد: در این بین هم افرادی هستند که بدون کیسه زباله اقدام به رها سازی زباله های خانگی خود می کنند که این امر اصلا پسندیده نیست.

شهردار زابل تصریح کرد:با رها کردن زباله های خانگی کار برای پاکبانان نیز سخت تر می شود، لذا از شهروندان تقاضا داریم که در این طور موارد رعایت حال همه افراد را بکنند.


انتهای پیام/
کد مطلب: 73092

آدرس مطلب: http://oshida.ir/vdcauwn0.49neo15kk4.html

اوشیدا
  http://oshida.ir