اهل سنت در صف اول برگزاری جشن های عید غدیر

30 مرداد 1398 ساعت 9:15

جشن های عید غدیرخم در شمال استان سیستان و بلوچستان هر ساله با مشارکت برادران اهل سنت برگزار می شود.


به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ استان سیستان و بلوچستان که به پایتخت وحدت ایران معروف است هر ساله در عید غدیر خم شاهد همدلی و همچنین وحدت بی نظیری از سوی برادران اهل تسنن و تشیع است.
در این روز علاوه بر صله رحم توسط مردم ولایت مدار شیعه و سنی همکاری بی نظیری در کمک رسانی به محرومین و همچنین برگزاری جشن ها غدیر از سوی افراد دیده می شود.
با برگزاری مراسم بازسازی غدیر در شهرستان زابل ، خانواده های بسیاری از اهل سنت برای همکاری هر چه بیشتر در این مراسم اعلام آمادگی می کنند.
از این رو افراد متعددی نیز با در اختیار گذاشتن لوازم و امکانات مورد نیاز جهت برگزاری مراسم ، دین خود را به برگزاری هر چه باشکوه تر این نوع مراسمات ادا کرده اند.
روز گذشته در مراسم بازسازی واقعه غدیر زابل بیش از ۲۰ هزار نفر شرکت کردند که بخش قابل توجهی از این افراد از خانواده های اهل سنت بودند.

همچنین در این روز هیات های مذهبی مساجد نیز با پخت غذا و توزیع در روستاهای محروم بخشی از اعمال روز غدیر را به جا می آورند.
حجت الاسلام حسن خدری امام جمعه شهرستان زهک در این خصوص به خبرنگار اوشیدا گفت: روز غدیر مظهر وحدت در ایران است چرا که این روز مختص به شیعیان نیست.
وی افزود: دشمنان اسلام سال هاست برای به اختلاف انداختن بین مسلمانان تلاش می کنند.
امام جمعه شهرستان زهک ادامه داد: پیامبر اکرم (ص) جریان رهبری امت اسلامی را در دست پاکترین و شایسته ترین افراد سپردند تا اسلام ناب در بستر تاریخ و زمان و در توالی نسل‌ها و اندیشه‌ها، آلوده نشود.


انتهای پیام/


کد مطلب: 67676

آدرس مطلب: http://oshida.ir/vdcb00b0.rhbzzpiuur.html

اوشیدا
  http://oshida.ir