رشد ۶۲ درصدی صادرات از استان به کشور افغانستان

28 اسفند 1398 ساعت 1:42

محمودرضارحمتیان از صادرات بالغ بر ۴۵۱ میلیون دلاری از گمرکات و بازارچه‌های مرزی استان به کشور افغانستان، در ۱۱ ماهه امسال خبر داد.


به گزارش اوشیدا ؛ محمودرضارحمتیان سرپرست سازمان صمت سیستان وبلوچستان در گفت وگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ، گفت: مجموع صادرات صورت گرفته از گمرگات و بازارچه‌های مرزی استان به کشور افغانستان، طی مدت زمان ۱۱ ماهه امسال ۴۱۵ میلیون و ۱۹۵ هزار و ۳۸۰ دلار بوده است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۶۲ درصد افزایش داشته است.

وی ادامه داد: در مدت زمان ۱۱ ماهه امسال از مجموع کل صادرات استان حدود ۴۵ درصد صادرات استان به کشور افغانستان انجام گرفته است.

رحمتیان خاطرنشان کرد: میزان صادرات از طریق گمرکات استان به کشور افغانستان طی مدت اعلام شده برابر با ۱۱۸ میلیون و ۴۶۴ هزار و ۸۰ دلار و صادرات از طریق بازارچه‌ها استان نیز به کشور افغانستان برابر با ۳۳۲ میلیون و ۷۳۱ هزار و ۳۰۰ دلار می‌باشد.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، در پایان بیان داشت: مصالح ساختمانی (سیمان)، سیب درختی، کاشی و سرامیک از جمله اقلامی می‌باشند که در زمان مدت ۱۱ ماهه امسال به کشور افغانستان صادرشده اند

انتهای پیام/ع


کد مطلب: 69502

آدرس مطلب: http://oshida.ir/vdcb5sb0.rhb9gpiuur.html

اوشیدا
  http://oshida.ir