رئیس اداره آبفا روستایی نیمروز:

یک خط لوله پاسخگو تامین آب شرب دو شهرستان نیست

31 تير 1398 ساعت 21:44

رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی شهرستان نیمروز از مشکلات تامین آب شرب در روستاهای این شهرستان خبر داد.


عبدالوصال چاری در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: با توجه به کمبود آب شرب در برخی از روستاهای شهرستان نیمروز بررسی های موجود جهت رفع این مشکل توسط اداره آب و فاضلاب روستایی این شهرستان آغاز گردید.
سرپرست آبفاروستایی نیمروز افزود: با بررسی های انجام شده مشخص گردید فشار آب ورودی به شهرستانهای زابل و نیمروز ۲.۸ اتمسفر می باشد و با توجه به اینکه این خط لوله ابتدا از شهرستان زابل عبور کرده و پس از آن به شهرستان نیمروز می رسد در ورودی شهرستان نیمروز فشار زیر ۲ اتمسفر است.
وی ادامه داد: حال با توجه به اینکه شهرستان نیمروز بیش از ۱۱ هزار مشترک آب شرب روستایی دارد و بیشتر دام و احشام منطقه سیستان در این شهرستان قرار دارد فشار آب کمتر از چهار اتمسفر در ورودی شهرستان جوابگوی مصرف روستاییان شهرستان نیمروز نمی باشد.
چاری ادامه داد: از طرفی این شهرستان دارای مخزن جداگانه ای جهت توزیع آب و کنترل فشار نیست و توزیع آب به صورت یکپارچه از شهرستان زهک انجام می شود لذا مدیریت آب روستایی شهرستان نیمروز هیچ گونه دخل وتصرفی در تنظیم و مدیریت آب ورودی به شهرستان نیمروز ندارد و مدیریت آن بر عهده معاونت تامین آب و آبرسانی در شهرستان زهک می باشد.
وی تصریح کرد: با این حال یک خط کمکی تزریق آب از مخزن آب وفاضلاب شهری در منطقه ایستگاه بنجار به شبکه روستایی وجود دارد که به گفته مسئولان آب شهری اولویت آنها آب شهر زابل می باشد و به صورت کامل تزریق صورت نمی گیرد و جوابگوی مصرف مردم دو شهرستان زابل و نیمروز نخواهد بود.
رئیس اداره آبفا روستایی شهرستان نیمروز خاطرنشان کرد: باید مشکل افت فشار آب از طریق خط اصلی انتقال از شهرستان زهک و چاه نیمه ها حل گردد .
وی بیان داشت: همچنین یک خط کمکی دیگر با پیگیری مدیر عامل آب و فاضلاب روستایی استان از مخزن آب و فاضلاب شهر ادیمی جهت تزریق ۲۰ لیتر در ثانیه به خط آب شرب روستایی توسط مدیریت آب و فاضلاب روستایی نیمروز و معاونت تامین آب و آبرسانی در حال تکمیل و اجرا می باشد ولی از آنجا که مدیریت آب وفاضلاب شهری عنوان می دارند اولویتشان آب شرب شهر ادیمی می باشد و حجم آب زیادی در اختیارشان در مخزن نیست بعید است به نتیجه ملموسی برسد و مشکلی از مردم شهرستان نیمروز حل کند.


انتهای پیام/


کد مطلب: 67414

آدرس مطلب: http://oshida.ir/vdcbaab0.rhbz8piuur.html

اوشیدا
  http://oshida.ir