اوشیدا گزارش می دهد؛

شبکه فاضلاب بر سر راه پیشرفت شهرستان زابل

17 فروردين 1398 ساعت 8:06

علاوه بر نشست زمین ، بالا زدگی فاضلاب نیز امروزه به یکی از معضلات مهم شهرستان تبدیل شده است.


به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ یکی از مهمترین معضلات شهرستان زابل در سال های اخیر فرورفتگی زمین بر اثر اتمام عمر شبکه فاضلاب این شهرستان است.
علاوه بر نشست زمین ، بالا زدگی فاضلاب نیز امروزه به یکی از معضلات مهم این شهر تبدیل شده است که همواره برای شهروندان باعث به وجود آمدن مشکلاتی از قبیل ایجاد بوی نامطبوع و فضای زشت شهری شده است.
با این حال به گفته فرماندار شهرستان زابل تا احداث شبکه فاضلاب جدید در زابل ، این مشکلات همواره ادامه خواهد داشت.در روزهای اخیر یکی از مخاطبین اوشیدا با ارسال مطلبی از بالازدگی فاضلاب در منزل خانه خود خبر داد و گفت: بالا زدگی فاضلاب شهری در خیابان امام خمینی (ره) ۱۶ و ۱۸ امری طبیعی است.
وی افزود: در این محل خودروهای مکنده فاضلاب تنها درب یک منزل حاضر می شوند و حاضر به اقدام برای سایر ساکنین محله نیستند.
اما شهریار سرابندی رئیس اداره آب و فاضلاب شهرستان زابل در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: روز گذشته اکیپ رفع حوادث شامل جنتکس و نیروهای لایروب به محل مراجعه و با شستشوی شبکه اقدام به رفع گرفتگی کردند.
وی افزود: همچنین طی بازدید به عمل آمده در روز جمعه هیچگونه گرفتگی در این محله مشاهده نشده است.
سرابندی عنوان داشت: طبق بررسی به عمل آمده مشاهده گردید یکی از مالکین امام خمینی ۱۶ که در حال ساخت و ساز می باشد ، اقدام به پمپاژ زهآب به جوی می نماید که از طریق اتصالات غیر مجاز شهرداری همراه با زباله های موجود در جوی وارد شبکه فاضلاب شده و باعث گرفتگی در شبکه فاضلاب می شود.
وی تاکید کرد: از شهروندان درخواست می شود از ریختن هرگونه زباله و پمپاژ زهآب و هرگونه آب سطحی به شبکه جمع آوری فاضلاب خانگی جداً خودداری کنند.

انتهای پیام/


کد مطلب: 66640

آدرس مطلب: http://oshida.ir/vdcbg0b0.rhb0apiuur.html

اوشیدا
  http://oshida.ir