مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی زابل:

طوفان نفس مردم سیستان را گرفت/افزایش شمار مراجعه کنندگان به مراکز درمانی

اوشیدا , 8 شهريور 1397 ساعت 12:43

مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی زابل گفت: ۲۰۶نفر از مردم منطقه سیستان ازصبح امروز به دلیل طوفان شن و گرد و خاک شدید روانه بیمارستان‌ها و مراکز درمانی شدند.


غلامعلی رفعت مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی زابل در گفتگو با خبرنگار اوشیدا، با اشاره به آمار مصدومان طوفان در منطقه سیستان، اظهار کرد: ۲۰۶ نفر از مردم منطقه سیستان به دلیل مشکلات تنفسی ناشی از توفان و گرد و خاک از صبح امروز تا ساعت ۲۰ امشب روانه بیمارستان‌ها و مراکز درمانی شدند.

وی افزود: این افراد به دلیل عوارض تنفسی، چشمی و قلبی ناشی از توفان به بیمارستان ها، مراکز درمانی و پایگاه‌های اورژانس مراجعه کردند.

وی ادامه داد:۲۲نفر از این افراد بستری و ۱۸۴نفر هم به صورت سرپایی درمان شدند.

رفعت گفت: با توجه به خشک بودن تالاب هامون و در نتیجه بروز پدیده توفان و گرد و خاک همواره مردم منطقه سیستان به دلیل مشکلات مختلف که عمده‌ترین آن‌ها تنفسی و چشمی است به مراکز بهداشتی درمانی و بیمارستان‌ها مراجعه می‌کنند.

رفعت افزود: بیمارستان‌های امیرالمومنین حضرت علی (ع)، امام خمینی (ره)، حضرت سیدالشهدا (ع) زهک و شهدای شهرستان هیرمند، همچنین مراکز خدمات جامع سلامت در سطح منطقه سیستان در آماده باش کامل به سر برده و با تمام توان در خدمت بیماران ناشی از طوفان‌های سهمگین هستند.

وی توصیه کرد: افراد در این هوای ناسالم حتی المقدور از منازل خود خارج نشوند و به رانندگان نیز تاکید نمود جهت حفظ سلامتی خود در این ایام پرخطر از تردد غیر ضروری پرهیز کنند.

به گفته کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان غلظت ذرات معلق در هوای زابل به حدود ۱۷ برابر حد مجاز رسیده است.

انتهای پیام/


کد مطلب: 64390

آدرس مطلب: http://oshida.ir/vdcbgfb0.rhba9piuur.html

اوشیدا
  http://oshida.ir