تب افزایش قیمت مسکن در زابل/ آجر به یک میلیون 500 هزار تومان رسید

10 مهر 1398 ساعت 10:26

با افزایش قیمت مصالح ساختمانی ، قیمت اجاره مسکن و ساخت آن نیز در زابل بالا رفته است.


به گزارش پایگاه خبری اوشیدا ؛ بی شک یکی از دلایل گرانی مسکن در کشور بالا رفتن نرخ مصالح ساختمانی و آهن به کار رفته در ساختمان های چند طبقه است.
علی احمدی کارشناس مسائل اقتصادی درهمین خصوص به خبرنگار اوشیدا گفت: مصالح ساختمانی در سال های اخیر با رشد چند برابری نسبت به قبل باعث شد تا بساز و بفروش ها از مصالح ارزان تر و بی کیفیت تر استفاده کنند اما در نهایت قیمت مسکن را به همان قیمت بالا به فروش بگذارند.
وی افزود: خریداران نیز با توجه به عدم کارشناسی منازل ، خانه را خرید و استفاده می کنند که در سال های دوم و سوم هزینه های اضافی همانند تعویض لوله کشی ساختمان ، لامپ و ... را متحمل می شوند.
احمدی همچنین ادامه داد: از طرفی با بازگشایی دانشگاه ها و تقاضا بیشتر برای اجاره منزل توسط برخی از دانشجویان که تمایلی به رفتن به خوابگاه ندارند باعث شده است تا صاحب خانه ها نرخ اجاره را بالاتر از نرخ واقعی اعلام کنند.
وی گفت: این روند در طول ماه ها و سال ها به طور اتوماتیک نرخ منزل و اجاره خانه را بالا می برد ؛ همان اتفاقی که در سال های اخیر در شهرستان زابل رخ داده است.
از طرفی همچنین برخی از شهروندان مدعی شده اند که نرخ یک بار کامیون آجر به یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسیده است در صورتی که در ابتدای سال این نرخ یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بوده است.
با این حال کارگاه های تولیدی آجر همواره در طول سال های اخیر فعالیت های چشم گیری داشته اند ، کیفیت خاک مناسب زابل باعث شده است تا آجر این منطقه خریداران بسیاری را جذب کند.
روند افزایش قیمت آجر همچنین باعث شده است تا قیمت مسکن های تازه ساخت نیز با افزایش رو به رو شود و هزینه های بالایی بر روی دست افراد بگذارد .
از طرفی همین افزایش قیمت باعث کاهش ساخت و ساز در زابل و انتقال آجر از کوره های آجر پزی به شهرهایی همچون زاهدان و ... را در پی داشته است.
رضا شهری زاد رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت شهرستان زابل در این خصوص به خبرنگار اوشیدا گفت: با توجه به افزایش قیمت خودسرانه آجر توسط واحد های تولید در جلسه ای که در روزهای آینده تشکیل خواهد شد نرخ نهایی آجر با حضور کارفرماها اعلام می شود.
وی افزود: همچنین کامیون هایی که اقدام به کم فروشی کنند از طریق این اداره شناسایی و در نهایت مراحل قانونی را طی خواهند کرد.


انتهای پیام/کد مطلب: 68080

آدرس مطلب: http://oshida.ir/vdcbggb0.rhbwwpiuur.html

اوشیدا
  http://oshida.ir