داستان تکراری کمبود گاز در شمال استان؛

بازار سیاه در زابل قیمت کپسول را به ۵۰ هزار تومان رساند

15 دی 1399 ساعت 11:43

از روز گذشته سیلندر گاز در زابل کمیاب شده و همین امر باعث شده است تا مردم ساعت ها در صف های طولانی برای خرید سیلندر گاز معطل شوند.


به گزارش اوشیدا؛ پس از تشکیل صف های طولانی خرید کپسول گاز در سال گذشته شرکت توزیع فراورده های نفتی سیستان و بلوچستان در اقدامی جالب خرید سیلندر گاز را سهمیه بندی کرد تا از صف های طولانی خرید گاز کاسته شود.

از سال گذشته تا امروز به نظر می رسید که این طرح نیز موفقیت آمیز بوده باشد اما با کم شدن ناگهانی گاز در زابل مجدداً صف های گاز به حالت قبلی بازگشت به و طوری که این روزها همه مردم شمال استان کپسول به دست شده اند.


بازار سیاه گاز در زابل قیمت کپسول را به ۵۰ هزار تومان رساند

شهرام محمودی یکی از ساکنین شهرستان زابل در این خصوص به خبرنگار ما گفت: با توجه به اعلام گرانی چند هزار تومانی کپسول گاز به یک باره مردم برای خرید گاز صف کشیدند.

وی افزود: همچنین این روزها بازار سیاه فروش گاز هم به راه افتاده و برخی از خودروهای حمل سیلندر گاز هر کپسول را به قیمت ۵۰ هزار تومان به فروش می رسانند.

محمودی بیان کرد: این در حالی است که گاز در چند روز گذشته به وفور در زابل یافت می شد و کمبود گاز به یک باره در این منطقه رخ داده است.

این شهروند سیستانی خاطرنشان کرد: کمبود گاز در فصل زمستان سابقه طولانی دارد و همواره مردم با این معضل دست و پنجه نرم می کنند.

در شهرستان نیمروز مشکل گاز حل شده است

یدالله شعیبی معاون فرمانداری شهرستان نیمروز در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: فعلا در این شهرستان با توجه به پیگیری زودهنگام و ورود دو خودرو حمل کننده گاز علاوه بر سهمیه موجود مشکل گاز مرتفع گردیده است.

وی افزود: در حال حاضر روند توزیع گاز در شهرستان نیمروز به حالت عادی بازگشته است و مشکل خاصی در این خصوص نداریم.


افزایش قیمت گاز مصوب کشوری است


در همین رابطه رضا شهری زاد رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان زابل به خبرنگار ما گفت: از دو روز گذشته با توجه به مصوبه تنظیم بازار کشور قیمت هر سیلندر ۱۱ کیلویی گاز به مبلغ ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان افزایش یافته است.

وی افزود: با توجه به اجرای این مصوبه برنامه ریزی کرده ایم که هر روز از روند توزیع گاز بازدید به عمل آید و با افراد سودجو و متخلف برخورد قانونی صورت گیرد.

شهری زاد بیان کرد: همچنین مردم نیز می توانند از طریق ارتباط گیری با تلفن ۱۲۴ اداره صنعت، معدن و تجارت کلیه تخلفات در این زمینه را گزارش کنند.


مشکلات گاز را در زابل کاهش می دهیم


عباسعلی ارجمندی فرماندار شهرستان زابل نیز در این خصوص گفت: مشکلات پیرامون تامین و توزیع گاز را بررسی کرده ایم و به زودی کلیه مشکلات را به حداقل خواهیم رساند.

وی افزود: امروز نیز از تمام شرکت های سیلندر پرکنی نیز بازدید سرزده انجام شد تا از نزدیک مشکلات این حوزه را جویا شویم.


انتهای پیام/کد مطلب: 72707

آدرس مطلب: http://oshida.ir/vdccmmqm.2bqix8laa2.html

اوشیدا
  http://oshida.ir