مهاجرت، سهم جوانی در سیستان و بلوچستان

6 شهريور 1398 ساعت 9:03

با حمایت از تولید کنندگان و کارآفرینان جوان تا حدودی می توان از مهاجرت نیروی انسانی جوان استان جلوگیری کرد.


به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ یکی از مهم ترین راه های برون رفت از تحریم های آمریکا می تواند توجه بیشتر به کارآفرینان و همچنین تولید کنندگان باشد ، این افراد که در سال های اخیر نشان داده اند توانایی رقابت با اجناس مشابه دارند گزینه خوبی برای در دست گرفتن بازارهای ایران هستند.
از طرفی شمال استان سیستان و بلوچستان که با معضل بیکاری دست و پنجه نرم می کنند ، می تواند با استفاد از ظرفیت تولید کنندگان و کار آفرینان تا حد معقولی از این مشکل فاثله بگیرد و آن را مرتفع سازد.
با حمایت از تولید کنندگان بیش از هزاران شغل در انتظار جوانانی در سیستان است که روزانه بار سفر می بندند و برای فعالیت های شغلی به شهرهای تهران و مشهد مهاجرت می کنند.
این امر نه تنها باعث خارج شدن نیروی انسانی جوان استان می شود بلکه سبب خالی شدن مرزهای ایران به خصوص در شمال سیستان و بلوچستان خواهد شد.
در همین خصوص غلامرضا گنجی فرماندار شهرستان زابل در گفت و گو با اوشیدا گفت: هیچ مانعی نباید فرآروی کار آفرین و سرمایه گذار باشد و از همه توان و ظرفیت برای رفع موانع تولید در شهرستان باید استفاده کرد .
فرماندار ویژه شهرستان زابل خاطر نشان کرد: اولویت نخست شهرستان اشتغال ، کارآفرینی و رفع معضل بیکاری است.
غلامرضا گنجی افزود: تجمیع سرمایه های خرد باعث تسریع در ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی خواهد شد.
معاون استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد : نگاه و توجه ویژه دولت به تحقق اقتصاد مقاومتی و رونق تولید است و از هیچ مسئولی پذیرفته نیست که در تحقق این اهداف سنگ اندازی کند.


انتهای پیام/


کد مطلب: 67721

آدرس مطلب: http://oshida.ir/vdccsmqe.2bqmi8laa2.html

اوشیدا
  http://oshida.ir