سپاه پیشگام در محرومیت زدایی و ایجاد اشتغال و در سیستان

18 آذر 1397 ساعت 12:45

وام های اقتصاد مقاومتی عمدتاً از سوی سپاه پاسداران به مردم جهت خود اشتغالی در روستاها اهداء می شود، در منطقه سیستان که معمولا از آب و هوای مناسبی برخوردار است پرورش بلدرچین و همچنین شترمرغ مناسب ترین راه برای کسب درآمد های میلیونی روستائیان است.


به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ شمال استان سیستان و بلوچستان پس از خشکسالی در وضعیت بد اقتصادی و همچنین آب و هوایی قرار گرفت، این منطقه که طوفان های ۱۲۰ روزه معروف امان مردم را برای ادامه زندگی در آن بریده است امروز با کمک برخی از وام های اشتغالزایی در روستاها در حال پیشرفت برای شروع زندگی جدید است.
وام های اقتصاد مقاومتی عمدتاً از سوی سپاه پاسداران به مردم جهت خود اشتغالی در روستاها اهداء می شود، در منطقه سیستان که معمولا از آب و هوای مناسبی برخوردار است پرورش بلدرچین و همچنین شترمرغ مناسب ترین راه برای کسب درآمد های میلیونی روستائیان است.
پس از خشکسالی محرومیت جزئی از زندگی مردم شمال استان سیستان و بلوچستان شده است، با این حال برخی از نهاد های انقلابی همچون سپاه و کمیته امداد امام خمینی (ره) در کنار مردم ایستادند تا مردم این منطقه از کشور همچنان پاسدار مرزهای جنوب شرق کشور باشند.
قرارگاه شهید هراتی سیستان، از جمله نهادهای انقلابی است که در سال های اخیر با توجه به اقدامات تکرار نشدنی خود توانسته است از یک محرومیت عظیم در سیستان جلوگیری کند.
این قرارگاه که در راستای حفظ امنیت و همچنین محرومیت زدایی در سیستان از هیچ اقدامی دریغ نکرده است، تا به امروز توانسته است تا بخش اعظمی از مشکلات مردم سیستان را مرتفع سازد از مهمترین آنها می توان به ساخت خانه محرومین در نوار مرزی شهرهایی سیستان اشاره کرد.
از دیگر اقدامات این قرارگاه هم می توان به بخش سرمایه گزاری در راستای اقتصاد مقاومتی دانست، اهدای وام های اقتصاد مقاومتی به برخی از مردم منطقه سیستان باعث شده است تا اشتغال افراد جویای کار در شمال استان به حد قابل قبولی افزایش یابد.
افراد بسیاری به واسطه پرورش شترمرغ و فروش آن به سازمان هایی همچون آموزش و پرورش دانشگاه ها و حتی مرم عادی به طور خودکار سرگرم کار و اشتغال شده اند که تداوم این موضوع می تواند موج جدیدی از اشتغال در سیستان راه اندازی کند.
تنها در سال جاری ۱۷۵ نو عروس از قرارگاه قدس شهید هراتی سیستان جهزیه دریافت کرده اند که این موضوع گواه آن است که این قرارگاه توانسته است نه تنها در بحث محرومیت زدایی بلکه در بحث ازدواج که سنت حسنه در دین مبین اسلام نیز به شمار می رود پیشگام باشد.
سرهنگ پرویز آبسالان در تشریح برنامه های سال جاری قرارگاه قدس شهید هراتی سیستان گفت: در سال جاری ۳۶۶ خانه مدد جویان در شهرهای مختلف سیستان احداث و به بهره برداری خواهد رسید.
همچنین از دیگر فعالیت های سپاه در سیستان می توان به توزیع ده ها هزار سبد غذایی و همچنین توزیع لوازم خانگی در بین افراد نام برد.


انتهای پیام/


کد مطلب: 65480

آدرس مطلب: http://oshida.ir/vdccx0qe.2bqp48laa2.html

اوشیدا
  http://oshida.ir