گفتگوی اختصاصی اوشیدا با مشاور دبیرکل در امور بانوان مجمع‌ جهانی تقریب‌ مذاهب‌ اسلامی،

عفت و حیای مادران تاثیر زیادی در تربیت فرزندان دارد/ عفاف و حجاب در جامعه تقویت شود

21 تير 1394 ساعت 7:47

مشاور دبیرکل در امور بانوان مجمع‌ جهانی تقریب‌ مذاهب‌ اسلامی با بیان این‌که در راستای تربیت مادران عوامل اجتماعی، ارگان‌ها و نهادها خیلی تاثیرگذار هستند گفت: ما باید نقش اصلی زنان جامعه را حفظ کنیم.


طوبی کرمانی مشاور دبیرکل در امور بانوان مجمع‌ جهانی تقریب‌ مذاهب‌ اسلامی در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا ضمن آرزوی توفیق بندگی و سعادت در ماه پرفضیلت رمضان،ماه خوبی ها در خصوص تاثیر عفیف بودن مادران در تربیت فرزندان اظهار داشت: اگر ما می‌خواهیم نسل خوبی تربیت کنیم، باید ارزش معنوی مادران را در جامعه بالا ببریم. باید به مادران جامعه یاد بدهیم که به کارهای خود نگاه معنوی داشته باشند چراکه در تربیت دینی فرزندان نوع نگاه مادران خیلی مهم است.

مشاور دبیرکل در امور بانوان مجمع‌ جهانی تقریب‌ مذاهب‌ اسلامی گفت: مثلا اگر مادران به شیردادن فرزندان به عنوان یک کار معنوی نگاه کنند طبیعتا روی تربیت فرزندان تاثیر می‌گذارد ما باید برای مادران جامعه الگوهایی همچون حضرت زهرا(س) و حضرت ام‌البنین و زنان بزرگ عالم را مطرح کنیم؛ چرا که دسترسی به آنها کار سختی نیست اگر نتوانیم کاملا شبیه آنها بشویم ولی می‌توانیم خود را به آنها نزدیک کنیم.

وی بیان کرد: اگر مادر هميشه با پوشش مناسب در مقابل فرزندان خود ظاهر شده باشد؛ كودك هم سعي مي‎كند همان پوشش را از مادر تقليد كند و در دوران نوجواني كه نوبت به انتخاب مي‎رسد، سعي مي‎كند با مادر همانندسازي كند و همان شيوه ی مادر را براي خود انتخاب كند.

کرمانی افزود: عدم رعايت پوشش اسلامي از سوي مادر و ارتباط پدر و مادر با نامحرم بدون عنايت به موازين اخلاقي و اسلامي، در كاهش حساسيت‌هاي اعضاي خانواده به ويژه فرزندان نسبت به هنجارها و ارزش‌هاي ديني کاملا تأثيرگذار خواهد بود.

این مدرس دانشگاه تصریح کرد: در بحث مادری، عفاف بودن اهمیت زیادی دارد. خوشبخت و سعادتمند فردی است که یک مادر عفیف دارد. چرا که عفت و حیای مادران تاثیر زیادی در تربیت فرزندان دارد پس باید در جامعه ما عفاف و حجاب تقویت شود.

مشاور دبیرکل در امور بانوان مجمع‌ جهانی تقریب‌ مذاهب‌ اسلامی با بیان این‌که در راستای تربیت مادران عوامل اجتماعی، ارگان‌ها و نهادها خیلی تاثیرگذار هستند گفت: ما باید نقش اصلی زنان جامعه را حفظ کنیم باید از کار و زندگی زنان یک تحلیل و آسیب‌شناسی دقیق صورت بگیرد که بدانیم در جامعه با چه چالش‌هایی روبرو هستیم.
انتهای پیام/


کد مطلب: 38959

آدرس مطلب: http://oshida.ir/vdcdnn0s.yt0jk6a22y.html

اوشیدا
  http://oshida.ir