هنگام ورود و خروج از منزل کرونا را جدی بگیرید

28 اسفند 1398 ساعت 1:42

معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زابل گفت در صورت لزوم جهت خروج از منزل دستکش ،محلول ضد عفونی کننده، ماسک و چندین دستمال کاغذی تمیز همراه خود داشته باشید.


به گزارش اوشیدا ؛ دکتر اکبری زاده  معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زابل ضمن تاکید بر ماندن در خانه و عدم حضور در مکانهای عمومی گفت در صورت لزوم جهت خروج از منزل دستکش ،محلول ضد عفونی کننده، ماسک و چندین دستمال کاغذی تمیز همراه خود داشته باشید. در هنگام حضور در اماکن عمومی فاصله یک متری از دیگران رعایت شود و به هیچ عنوان به سطوح دست نزنید.

دکتر اکبری زاده گفت: افرادی که نشانه های تب، سرفه و علائم سرما خوردگی دارند از خانه خارج نشوند و در صورت خروج حتما از ماسک استفاده کنند.

وی گفت: بعد از ورود به خانه بدون دست زدن به هیچ چیزی و بدون برخورد یا نشستن در جایی، بلافاصله دست ها را کامل با آب و صابون بشوئید. تلفن همراه، قاب محافظ تلفن، دسته کلید،کیف پول و دیگر وسایل همراه خود را با دستمال مرطوب آغشته به ماده ضد عفونی کننده تمیز کنید و لباسهای بیرون خود را دربیاورید و در مکانی به دور از لباسهای منزل و سایر وسایل خانه آویزان کنید. دستان خود را قبل، حین و بعد از تهیه غذا و همچنین قبل و بعد غذا خوردن بشویید و فراموش نکنید تحت هیچ شرایطی و در هیچ ساعت روز و در هیچ مکانی قبل از شستن کامل دست ها به صورت خود دست نزنید.

انتهای پیام/ع


کد مطلب: 69504

آدرس مطلب: http://oshida.ir/vdcdok09.yt0nz6a22y.html

اوشیدا
  http://oshida.ir