بعد از سیمان « آجر » هم گران شد؛

قیمت مسکن در شیب تند گرانی/توقف ساخت و ساز ها در شمال سیستان و بلوچستان

28 مهر 1399 ساعت 11:17

بعد از افزایش خودرو حالا نوبت مسکن است که با افزایش قیمت آجر، سیمان، شن و ماسه در انتظار بالا رفتن قیمت است.


به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ با توجه به وجود مشکلات اقتصادی در کشور و همچنین عدم حمایت های دولتی از برخی نهادها قیمت بسیاری از کالاهای اساسی با رقم قابل توجهی رو به افزایش است.

در شمال سیستان و بلوچستان که معمولا هوا در فصل پاییز مناسب تر برای ساخت و ساز منازل مسکونی است، قیمت مصالح ساختمانی با افزایش قابل توجهی رو به رو شده است.

افزایش قیمت شن، ماسه، سیمان و آجر به یک باره باعث شده است تا قیمت مسکن هم در منطقه سیستان بالا برود و پیامد آن نیز افزایش مجدد کرایه خانه شود.

مشکلات اقتصادی در کشور باعث شده است تا عده ای به بهانه تحریم ها اجناس مختلفی را گران کنند، مردم این گرانی ها را عدم نظارت نهاد های دولتی بر بازار می دانند.

بعد از افزایش خودرو حالا نوبت مسکن است که با افزایش قیمت آجر و سیمان در انتظار بالا رفتن قیمت است.


معادن شن و ماسه ظاهری فعالیت می کنند


علی سارانی یکی از شهروندان منطقه سیستان در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: برخی از معادن شن و ماسه در شهرستان نیمروز به کامیون داران شن نمی فروشند تا بازار با تشنج رو به رو شود.

وی افزود: دلیل این عدم فروش را برخی از معدن داران سود نکردن با قیمت های حال حاضر می دانند که باعث شده است تا دچار ضرر های سنگین هم شوند.

سارانی بیان کرد: معادن شن و ماسه به ظاهر در حال فعالیت هستند اما آنچنان فروشی ندارند و عملا بازار را خوابانده اند.


توقف ساخت و سازها در شمال سیستان و بلوچستان


فرهاد میربها یکی دیگر از شهروندان سیستانی در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: برخی از کوره داران در شهرستان هامون قیمت آجر را بالا برده اند که این قیمت در کنار شن و ماسه عملا ساخت و سازها را با مشکل مواجه ساخته است.
وی افزود: در ابتدا کارخانه سیمان سیستان به دلیل گران شدن پاکت، قیمت سیمان را بالا برد بعد نیز کوره داران قیمت آجر و معادن هم شن و ماسه را افزایش قیمت دادند تا ساخت و ساز مسکن به یک باره متوقف شود.

این شهروند سیستانی ادامه داد: از طرفی بساز و بفروش ها هم قیمت مسکن را افزایش داده اند، بالا و پایین شدن قیمت ها در این چند روز مردم را دچار سردرگمی کرده است.

میربها تصریح کرد: نظارت بیشتر بر قیمت ها در کنار مصوب کردن یک قیمت ثابت باعث خواهد شد تا سایر اجناس هم در بازار دچار ثبات قیمت شود.

وی همچنین خاطرنشان کرد: ساخت و ساز خانه در منطقه سیستان به دلیل اینکه بسیاری از شهروندان زمین را از قبل تهیه کرده اند رونق خوبی دارد که در روزهای اخیر به دلیل افزایش قیمت دچار توقف شده است.


کوره های آجرپزی حق تخلف ندارند


جمشید رخشانی نسب فرماندار شهرستان هامون در گفت و گو با خبرنگار ما در خصوص قیمت آجر گفت: کوره داران موظف هستند تا کوره های آجر پزی را فعال نگه دارند و نظارت شدیدی بر روی آنها خواهد شد.

وی افزود: برخی از اجناس افزایش قیمت داشته است و باید دید که در نهایت قیمت آجر به چه میزانی تعیین می شود.

رخشانی نسب بیان کرد: هیچ کوره داری در این بین حق تخلف و سواستفاده از وضعیت اکنون را ندارد و با متخلفین برابر قانون به شدت برخورد خواهد شد.

فرماندار شهرستان هامون گفت: کنترل بر قیمت ها توسط اداره صنعت،معدن و تجارت و همچنین تعزیرات حکومتی ادامه دارد و با متخلفین هم برخورد قانونی خواهد شد.انتهای پیام/


کد مطلب: 71917

آدرس مطلب: http://oshida.ir/vdcefo8f.jh8zzi9bbj.html

اوشیدا
  http://oshida.ir