توزیع کمک های مردمی به نیازمندان سیستانی/خیر ایرانی دانمارک نشین:از کالای ایرانی استفاده کنید

26 آبان 1397 ساعت 11:06

با گذشت بیست سال از خشکسالی در سیستان وضعیت معیشتی خانواد های سیستانی به کلی از بین رفت و شرایط بد زندگی گریبان هزاران خانواده ی سیستانی را امروز گرفته است.


به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ با تغیرات جوی در شمال سیستان و بلوچستان بسیاری از خانواده های سیستان معیشت خود را که کشاورزی و دامداری بود از دست دادند و به طور کلی از فعالیت های درآمد زا دور ماندند.
با گذشت بیست سال از خشکسالی در سیستان وضعیت معیشتی خانواد های سیستانی به کلی از بین رفت و شرایط بد زندگی گریبان هزاران خانواده ی سیستانی را امروز گرفته است.
با این وجود بسیاری از نیکوکاران وخیرین از نقاط مختلف کشور هنوز این منطقه تاریخی و افسانه ای را از یاد نبرده اند، برخی از این خیرین نیز از خارج ایران کمک های نقدی و غیر نقدی خود را برای این دسته از افراد، ارسال می کنند.
حسن سارانی مسئول گروه جهادی ام المومنین خدیجه کبری (س) در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: در روزهای اخیر یک خیر ایرانی که در کشور دانمارک زندگی می کند برای ارسال کمک های نقدی و غیر نقدی اقدام کرده است.
وی افزود: این خیر نیکوکار تا کنون تعداد ۲۰ سبد غذایی که هرکدام با ارزش ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار تومان است بین خانواده های نیازمند سیستانی توزیع کرده است.
سارانی تصریح کرد: مهمترین مسئله ای که این خیر به آن تاکید دارد ، خرید کالای ایرانی برای خانواده های سیستانیست، وی برای اینکه کالای ایرانی جایگاه بهتری در کشور پیدا کند تاکید بر آن دارد تا از برنج ایرانی و همه ی محصولات غذایی که تولید ایران است خریداری و به دست نیازمندان برسد.
مسئول گروه جهادی ام المومنین خدیجه کبری (س) بیان کرد: این گروه خیریه که با همکاری امام جمعه شهرستان هیرمند، فعالیت دارد برای خرید لوازم خانگی نیز از کالاهای ایرانی استفاده می کند.
وی ادامه داد : همچنین تعداد هزار و ۲۰۰ قرص نان و ۲۰ کیسه آرد چهل کیلویی با همکاری دادستانی به نیازمندان مناطق مختلف سیستان اهداء شد.

انتهای پیام/


کد مطلب: 65167

آدرس مطلب: http://oshida.ir/vdcefz8p.jh8npi9bbj.html

اوشیدا
  http://oshida.ir