راه جدید آموزش هوش های مصنوعی توسط انویدیا شکل گرفت

19 آذر 1399 ساعت 11:39

شرکت انویدیا توانست میزان داده های لازم برای آموزش هوش مصنوعی را کاهش و عملکرد آن را افزایش دهد.


به گزارش خبرنگار  اوشیدا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، شرکت انویدیا موفق شده تا راه جدیدی برای آموزش هوش‌های مصنوعی ایجاد کند و روند تعلیم‌ آن‌ها را ساده‌تر سازد. بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط این شرکت، با کمک سیستم‌های آموزشی جدید انویدیا و شبکه‌های GAN هوش‌های مصنوعی اکنون می‌توانند وظایف گسترده‌تری را پوشش دهند و از پس کارهای بیشتری بر بیایند.

شبکه‌های GAN از دو بخش اصلی تشکیل شده اند که شامل سیستم عصبی برای تولید و ایجاد تغییرات می‌شود. در این بخش هدف آن است که الگوریتم‌ها به هوش مصنوعی کمک کنند تا تصاویر جدید خلق شوند و این فرآیند با بررسی هزاران تصویر متفاوت صورت می‌گیردنحوه فعالیت شبکه GAN برای تنظیم عملکرد هوش مصنوعی

نحوه فعالیت شبکه GAN برای تنظیم عملکرد هوش مصنوعی

معمولا شبکه‌های GAN به ۵۰ الی ۱۰۰ هزار تصویر جدید نیاز دارند. اگر تعداد تصاویر کم باشند نتایج ساخت تصویر هوش مصنوعی از کیفیت بالایی برخوردار نخواهد شد. اکنون شرکت انویدیا توانسته راه حلی جدید برای بهبود فعالیت هوش مصنوعی ایجاد کند و سیستم ADA را به دست محققان برساند. این سیستم جدید داده‌های ارائه شده به هوش مصنوعی را بررسی می‌کند و میزان تصاویر مورد نیاز برای ایجاد یک عکس درست و سالم را مشخص می‌کند.

با وجود این قابلیت دانشمندان دیگر نیازی به ارائه تصاویر اضافی ندارند و همچنین تصاویر تولید شده توسط هوش مصنوعی با افت کیفیت روبه‌رو نخواهند شد. اقدام جدید شرکت انویدیا تاثیر بسیار مفیدی در فعالیت هوش‌‌های مصنوعی دارد. برای مثال ساخت بازی‌های مبنی بر نوشته با کمک سرویس شبکه GAN امکان‌پذیر می‌شود. این فناوری همچنین به تشخیص بهتر بیماری‌هایی مانند عارضه‌های عصبی کمک می‌کند. دکتر‌ها و متخصصان بر این باورند این فناوری برای آن‌ها بسیاری مفید خواهد بود چرا که بیشتر مراحل تشخیص بیماری‌های عصبی توسط اسکن‌های مغز و تصویربرداری‌های اینچنینی صورت می‌گیرد. گفتنی است؛ شرکت انویدیا در نظر دارد در کنفرانس NeurIPS اطلاعات بیشتری در رابطه با فناوری جدید خود را ارائه دهد.

انتهای پیام/

 


کد مطلب: 72466

آدرس مطلب: http://oshida.ir/vdcepe8f.jh8wpi9bbj.html

اوشیدا
  http://oshida.ir