در سومین سال متوالی صورت گرفت؛

نذر مهربانی در روستاهای محروم سیستان

9 مهر 1399 ساعت 11:07

جمعیت هلال احمر استان گلستان با اجرای طرح نذر آب در روستاهای منطقه سیستان چند سالی است که خدمات ارائه می دهد.


به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ دو دهه خشکسالی در شمال سیستان و بلوچستان باعث شده است تا معیشت مردم این منطقه که عمدتاً به کشاورزی و دامداری وابسته بود از بین برود و امروز بسیاری از مرزداران در وضعیت بد اقتصادی قرار گیرند.

از طرفی مشکلات و محرومیت در حاشیه مرز هم باعث شده است تا مردم ساکن این مناطق به مراتب زندگی سخت تری نسبت به سایر مناطق داشته باشند.

قطع آب شرب در تابستان، فرسودگی منازل مسکونی، و نبود مدارس و امکانات تفریحی تنها بخشی از مشکلاتی است که مرزداران سیستانی در حاشیه مرز با آن دست و پنجه نرم می کنند.

در همین رابطه نیز در سال های اخیر بسیاری از خیرین کشور کمک های مردمی خود را به این مناطق رسانده اند و باعث شده اند تا مرحمی بر دردهای ۲۰ ساله مرزداران شوند.

جمعیت هلال احمر استان گلستان نیز با اجرای طرح نذر آب در روستاهای منطقه سیستان چند سالی است که خدمات ارائه می دهد.


ساخت 10 خانه محروم در نیمروز


محمد علی قهرمانی در این خصوص به خبرنگار ما گفت: اجرای نذر آب نمایش زیبایی از ايثار، فداکاری و مهربانی جمعیت هلال‌احمر استان گلستان است که در سه سال متوالی در شهرستان نیمروز انجام می شود.

وی افزود : به لحاظ انجام اقدامات بشر دوستانه جمعیت هلال احمر فارغ از دین ، مذهب ، نژاد و یا هر تفاوت دیگری فعالیت می‌کند و همین ویژگی سبب شده تا امروزه از جایگاه والایی در جامعه برخوردار شود و اعتماد عمومی نسبت به آن ، به عنوان بزرگترین سرمایه اجتماعی روز به روز افزایش یابد.

فرماندار شهرستان نیمروز بیان کرد: امدادرسانی و کمک به حادثه دیدگان از جمله اهداف متعالی و خداپسندانه جمعیت هلال احمر است که حد و مرزی نداشته است.

وی طرح نذر آب را نذر مهربانی دانست وافزود : از سال ۹۷ تاکنون ساخت ۱۰ باب منزل مسکونی در شهرستان نیمروز به همت خیرین داوطلب گلستانی آغاز شده که سه باب آن به مالکان تحویل شده است.

وی بیان کرد: همزمان با افتتاح و بهره برداری منازل مسکونی، بسته‌های غذایی، آب معدنی و اقلام زیستی شامل آبگرمکن، پتو، موکت و تانکر آب اهدایی خیرین گلستانی به این سه خانواده تقدیم شده است.


ویزیت رایگان یک هزار بیمار کم بضاعت


محمد کرمی زاده رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان نیمروز هم در این خصوص گفت: حضور جمعیت هلال احمر استان گلستان باعث شدت تا مردم روستاهای محروم نیمروز از خدمات ویژه این سازمان بهره ببرند.

وی افزود: ویزیت رایگان هزار نفر از بیماران، اهداء تانکر آب و همچنین آموزش های اولیه کمک های اولیه در مدارس از فعالیت های این گروه در روستاهای نیمروز است.
انتهای پیام/


کد مطلب: 71728

آدرس مطلب: http://oshida.ir/vdcevf8f.jh8zwi9bbj.html

اوشیدا
  http://oshida.ir