سایه سنگین فقر بر سر خانواده 6 نفره سیستانی/پدر و فرزندان دچار سوءتغذیه شدند

24 آذر 1398 ساعت 9:30

واریز یارانه نقدی دولت و همچنین یارانه جدید بنزین می تواند بخش هایی از نیاز اولیه این خانوادهرا بر طرف کند.


به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ فقر واژه نام آشنایی در استان سیستان و بلوچستان است که بسیاری از خانواده ها به دلیل عدم اخذ شناسنامه و یا عدم وجود بستر های شغلی به آن دچار می شوند.
در شمال استان نیز وضعیت خانواده های دهک پایین جامعه بحرانی تر از قبل شده است و به طور کلی این نوع خانواده ها از مخارج غیر ضروری همانند بهداشت و درمان ، تفریح و مسافرت و حتی رفتن به مدرسه صرف نظر می کنند.
در این بین نقش شناسنامه برای این نوع خانواده ها بیش از پیش مورد اهمیت واقع می شود ، واریز یارانه نقدی دولت و همچنین یارانه جدید بنزین می تواند بخش هایی از نیاز اولیه این نوع خانواده ها را بر طرف کند.
در روستای زهروزئی شهرستان هیرمند نیز خانواده ای مشابه به این وضعیت زندگی می کنند که اکنون پدر خانواده به آخر خطر رسیده است و در بستر بیماری به سر می برد.
مادر این خانواده ۶ نفره تنها فرد شناسنامه دار خانه است و سایر فرزندان به همراه پدر هنوز نتوانسته اند شناسنامه اخذ کنند.


او که چهار دختر دارد به خبرنگار اوشیدا گفت: برای کار به منازل خانواده های دیگر در زابل می روم که منبع درآمد کمی برای من است.
وی افزود: از آنجایی که نیاز جدی به تامین دارو و همچنین غذا برای پدر و فرزندانم دارم بیشتر کار می کنم تا بتوانم حداقل هزینه های آنها را تامین کنم.
این مادر سیستانی بیان داشت: تمام برادران و همچنین خواهران شوهرم توانسته اند شناسنامه بگیرند اما در خانواده ما کسی سواد درست و حسابی نداشت و همین مسئله باعث شد تا بدون شناسنامه بمانیم.
وی ادامه داد: اگر شناسنامه شوهرم و چهار فرزندم اخذ می شد همان پول یارانه کفایت زندگی ۶ نفره ما را می داد.
این بانوی سیستانی گفت: چهار دخترم به دلیل تغذیه نا مناسب دچار سوءتغذیه شدند و اکنون به بیماری روحی نیز مبتلا شده اند.
همچنین این خانواده سیستانی فاقد سرویس بهداشتی و حمام هستند و نیازمند همراهی خیرین نیک اندیش می باشند.انتهای پیام/


کد مطلب: 68688

آدرس مطلب: http://oshida.ir/vdcfcvdv.w6dccagiiw.html

اوشیدا
  http://oshida.ir