رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل:

زنگ خطر افزایش ویروس کرونا در سیستان به صدا در آمده است/واکسن آنفولانزا هنوز در دسترس عموم قرار نگرفته است

29 مهر 1399 ساعت 15:37

هادی میرزایی گفت: واکسن آنفولانزا در مرحله اول برای زنان باردار، بیماران خاص و همچنین کادر درمانی است و فعلا برای عموم مردم در دسترس قرار نگرفته است.


به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ هادی میرزایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: در هفته گذشته شاهد آن بودیم که بیشتر از ۹۰ در صد مردم در منطقه سیستان از ماسک استفاده می کردند اما این روند در روزهای اخیر با کاهش چشمگیری رو به رو شده است.

وی افزود: عدم استفاده از ماسک زنگ خطر افزایش بیماری کرونا را در منطقه سیستان به صدا در خواهد آورد و به زودی موج کرونا به زابل هم خواهد رسید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل بیان کرد: یکی از مهمترین عواملی که می تواند در روند افزایش بیماری کرونا در منطقه سیستان تاثیر گذار باشد پرواز های دو روز در هفته گرگان به زابل است که مسافران این پروازها از مناطق قرمز کشور وارد سیستان می شوند.

میرزایی ادامه داد: مردم سیستان در ماه های اخیر همکاری خوبی را با مدافعان سلامت داشته اند و تقاضا داریم تا در روزهای آینده هم استفاده از ماسک را در دستور کار قرار دهند تا این عمل باعث قطع زنجیریه انتقال کرونا شود.

وی با بیان اینکه ماسک های ساخته شده از فوم هیچ خاصیتی برای افراد ندارد، خاطرنشان کرد: استفاده از ماسک های پارچه ای و حتی شال های سیستانی که مردم برای طوفان و گرما هم استفاده می کنند برای جلوگیری از انتقال ویروس کرونا مناسب است.

میرزایی گفت: از ابتدای بازگشایی مدارس تا کنون یک دانش آموز به همراه دو معلم دچار بیماری کرونا شده اند که ابتلا آنها در خارج از محیط آموزشی بوده است.

وی همچنین تصریح کرد: واکسن آنفولانزا در مرحله اول برای زنان باردار، بیماران خاص و همچنین کادر درمانی است و فعلا برای عموم مردم در دسترس قرار نگرفته است.

میرزایی بیان کرد: تعداد هفت هزار و ۷۰۰ واکسن آنفولانزا در دو مرحله به منطقه سیستان ارسال شده است که بسیاری از افرادی که سهمیه این واکسن را هم دارند هنوز موفق به استفاده از آن نشده اند.

وی خاطرنشان کرد: داروخانه هایی که ماسک های بی کیفیت به فروش می رسانند از طریق مردم باید اطلاع رسانی شود تا با آنها مطابق قانون برخورد شود.


انتهای پیام/


کد مطلب: 71936

آدرس مطلب: http://oshida.ir/vdcfv1de.w6dymagiiw.html

اوشیدا
  http://oshida.ir