صف گاز در زابل طولانی تر شد/30 متخلف شناسایی شدند

16 آذر 1398 ساعت 8:32

با وجود ورود محموله گازی جدید در زابل هنوز صف های گاز کوتاه نشده اند.


به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ یکی از مهمترین دغدغه های مردم منطقه سیستان در فصل تابستان پر کردن کپسول های گاز است که با توجه به مصرف بالا و همچنین تخلف برخی از توزیع کنندگان با کمبود مواجه می شود.

از طرفی سرمای هوا نیز باعث شده تا خودروهای حامل گاز با تاخیر به زابل برسند و تمام این مشکلات در نهایت صف های طولانی گاز را پدید آورده است .

صف های طولانی گاز در زابل بیش از یک هفته است که تشکیل شده اند و مردم ساعت ها باید برای تهیه گاز در این صف های طولانی منتظر بمانند.

گرچه مقدار قابل توجهی از محموله گازی به زابل می رسد اما عطش مردم برای دریافت گاز این روزهای بیشتر شده است.

به گفته شهروندان برخی از توزیع کنندگان گاز ، کپسول ها را به آن طرف مرز می فروشند تا پول بیشتری نصیبشان شود ، قیمت باورنکردنی کپسول گاز در افغانستان وسوسه فروش را در سر توزیع کنندگان انداخته است.

غلامرضا گنجی فرماندار شهرستان زابل در این خصوص به خبرنگار اوشیدا گفت: بالغ بر ۹۰ تن گاز مایع روز گذشته توسط ناوگان حمل گاز وارد شهرستان زابل شد.

وی افزود: از این میزان ۷۲ تن (بیش از ۶۵۰۰ سیلندر) با نظارت مستقیم نمایندگان فرماندار و بازرسان ستاد تنظیم بازار در درب جایگاه ها و تاسیسات سیلندر پرکنی و نیز مناطق مختلف شهرستان زابل توزیع شده است.

فرماندار زابل خاطرنشان کرد: همچنین با اقدامات صورت گرفته از سوی بازرسان ستاد تنظیم بازار و مشارکت های مردمی در هفته گذشته ، برای ۳۰ مورد تخلف توزیع سیلندرهای گاز خارج از شبکه قانونی پرونده تشکیل که جهت برخورد قانونی به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

وی تاکید کرد: شهروندان ، در صورت مشاهده هرگونه تخلفات توزیع سیلندرهای گاز ، مراتب را از طریق تلفن ۱۲۴ اداره صنعت،معدن و تجارت اعلام کنند.


انتهای پیام/


کد مطلب: 68608

آدرس مطلب: http://oshida.ir/vdch6-n-.23n6vdftt2.html

اوشیدا
  http://oshida.ir