انتظار 14 ساله خانواده سیستانی برای تکمیل خانه 6 متری

5 اسفند 1397 ساعت 11:18

یک خانواده 5 نفره سیستانی ساکن شهرستان زابل به دلیل مشکلات معیشتی حاضر به زندگی در چادر شدند.


به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ بسیاری از سیستانی های حاشیه نشین تالاب هامون با خشک شدن آب این دریاچه، در وضعیت بد معیشتی و اقتصادی قرار گرفتند، اقتصاد اصلی این افراد بر پایه کشاورزی و صیادی بود که بیش از ۲۰ سال است از دست رفته است.

سرپرست یکی از این خانواده ها به خبرنگار اوشیدا گفت: پس از خشکسالی به کارگری روی آورده ام که با کهولت سن از کار افتاده و دیگر قادر به این عمل نیستم.

وی افزود: در صدد ساخت خانه ای در سال ۱۳۸۵ با کمک یکی از نهاد های حمایتی بودیم که پس از گذشت ۱۴ سال هنوز نتوانسته آن را تکمیل کنیم.

این شهروند سیستانی ادامه داد: دو دختر دم بخت و با مدرک تحصیلی کارشناسی نیز در خانه دارم که تهیه جهیزیه آن نیز از توان ما خارج است.

این خانواده سیستانی که در یکی از روستاهای شهر بنجار ساکنند و فاقد سرویس بهداشتی مناسب و حمام هستند، برای استحمام مجبورند از چهار دیواری که از خشت و گل ساخته شده است استفاده کنند.
حسن سارانی مسئول گروه خیریه خدیجه کبری (س) در این خصوص به خبرنگار ما گفت: این خانواده سیستانی بارها برای تهیه چادر به مراکز حمایتی مراجعه کرده اند که تا کنون موفق به دریافت آن نشده اند.

وی افزود: وضعیت بد منزل مسکونی آن ها باعث شده است تا ، زندگی در چادر را بپذیرند .
سارانی تصریح کرد: به دنبال فردی بانی برای کمک به این خانواده سیستانی هستیم که پس از دریافت کمک ها ساخت منزل مسکونی آنان آغاز شود.انتهای پیام/


کد مطلب: 66386

آدرس مطلب: http://oshida.ir/vdciqpaq.t1aqv2bcct.html

اوشیدا
  http://oshida.ir