مدیرکل دامپزشکی:

تب کنگو در سیستان و بلوچستان3 قربانی گرفت/ 11 نفر تحت مراقبت

29 تير 1398 ساعت 9:23

مدیرکل دامپزشکی سیستان و بلوچستان گفت: بر اثر تب کریمه کنگو سه نفر در استان جان باختند.


به گزارش اوشیدا؛ مهدی حسینی در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون در خصوص آخرین جزییات تب کریمه کنگو در استان افزود: هم اکنون ۱۴ نفر از شهروندان سیستانی و بلوچستانی مبتلا به تب کریمه کنگو هستند که از این تعداد سه نفر تاکنون فوت کردند.

وی بیان کرد: یک کَنه تا هفت نسل می تواند این ویروس را منتقل کند به گونه ای که هر یک از آنها ۲۰ تا ۳۰ هزار تخم گذاری می کند، در این راستا می طلبد تا شهروندان در خرید و کشتار دام دقت کرده و از کشتار دام در معابر عمومی و منازل خودداری کنند زیرا این امر یکی از راههای پیشگیری وکنترل است.

وی با بیان اینکه شهروندان گوشت مورد نیاز مصرفی خود را حتما از مراکز معتبر خریداری کنند، ادامه داد: دامداران باید اقدامات مبارزه با کنه را در دستور کار خود داشته باشند زیرا هوا گرم بوده و فصل فعالیت کنه می باشد.

مدیرکل دامپزشکی استان بیان کرد: با توجه به اینکه فرصتی در اختیار استان مبنی بر واردات دام پرواری و منقرض قرار گرفته است و دامداران و متقاضیان می توانند به تعدادی که خواهان هستند اقدام به واردات دام قانونی به منطقه کنند باید این نکته را مد نظر قرار دهند که به محض خریداری دام اقدام به سمپاشی علیه کنه کنند.

حسینی در پایان خاطر نشان کرد: از آنجایی که فرصت محدودی تا عید قربان باقی مانده می طلبد شهروندان ۱۵ روز زودتر اقدام به خریداری دام کرده و دقت کنند که دام آلوده به کنه نباشد، همچنین دامداران می توانند جهت هرگونه مشاوره و راهنمایی به کارشناسان دامپزشکی مراجعه و به صورت رایگان اطلاعات مورد نیاز را دریافت کنند.

انتهای پیام/


کد مطلب: 67376

آدرس مطلب: http://oshida.ir/vdciqpaq.t1ayy2bcct.html

اوشیدا
  http://oshida.ir