افراد بی ملاحضه در صف خرید آب؛

گل آلود بودن آب شرب در هیرمند خطر ابتلا به کرونا را افزایش داد

22 تير 1399 ساعت 10:04

در پی آلودگی آب شرب شهرستان هیرمند افراد بی ملاحضه ای جهت خرید آب تصفیه شده بدون ماسک حضور یافتند.


به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ طی چند روز اخیر برخی از شهروندان سیستانی در هیرمند به دلیل آلودگی در آب شرب این شهر اقدام به تهیه آب از مراکز تصفیه آب کردند.

مردم شهر دوست محمد که در چند روز اخیر شاهد گل آلود بودن آب بودند بدون رعایت توصیه های بهداشتی و بدون استفاده از ماسک موجب ازدحام جمعیت برای خرید آب تصفیه شده شدند.

این در حالی است که بیماری کرونا این روزها در سیستان و بلوچستان به حدی جولان می دهد که این استان را به وضعیت هشدار در آورده است.

چندی قبل دکتر میرزایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل شهرستان هیرمند را جزو شهرهای قرمز منطقه سیسان اعلام کرد که می طلبید مردم در این شهرستان دست کم از ماسک برای تردد در خیابان ها استفاده کنند.

این در حالی است که نه تنها مردم این توصیه های را جدی نگرفته اند بلکه استفاده از ماسک را هم بر خود الزامی نمی دانند.

بروز معضل جدید گل آلود بودن آب نیز که این روزها باعث ایجاد صف های طولانی در مراکز فروش آب تصویه شده ، شده است دلیلی بر عدم رعایت پروتکل های بهداشتی نیست.

یکی از شهروندان هیرمندی در این خصوص به خبرنگار اوشیدا گفت: در حالی که این روزها شاهد فشار بی سابقه آب هستیم اما آلودگی آن باعث نگرانی از سلامت آن شده است.

وی افزود: به همین جهت برای تهیه آب تصفیه شده اقدام کرده ایم که متاسفانه تجمع افراد بدون ماسک را در این مکان ها شاهد هستیم.

وی بیان داشت: در موقعیتی قرار گرفته ایم که نه می توانیم از آب شرب لوله استفاده کنیم و نه برای خرید آب تصفیه شده به جهت وجود افراد بی ملاحضه اقدام کنیم.

غلامحسین لکزائیان پور معاون تامین آب و آبرسانی شرکت آب و فاضلاب روستایی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: ما از روز چهارشنبه هفته گذشته اقدام به بهره برداری از لوله جدید انتقال آب زهک به هیرمند کرده ایم که این امر باعث فشار آب در لوله ها گشته است.

وی ادامه داد: از طرفی در گذشته که فشار آب برابر با نصف مقدار حال بوده است موجب گشته تا در لوله رسوباتی ته نشین شود که فشار آب قبلی توان جا به جایی آن را نداشته باشد.

لکزائیان پور تصریح کرد: افزایش فشار آب در لوله که از چند روز گذشته ایجاد شده است باعث جا به جای رسوبات به جای مانده شده که تا دو الی سه روز آینده بر طرف خواهد شد.

وی گفت: آب شرب موجود در لوله هم جهت اطمینان از سلامت آن به آزمایشگاه ها فرستاده شده است تا در این خصوص برای مردم جای نگرانی نداشته باشد.


انتهای پیام/


کد مطلب: 70652

آدرس مطلب: http://oshida.ir/vdcj8mea.uqeyizsffu.html

اوشیدا
  http://oshida.ir