امام جمعه زابل:

کار جهادی برخواسته از ایمان و خدمت است/استاندار به شمال استان سفر کند

25 مرداد 1398 ساعت 19:27

نماز جمعه این هفته شهرستان زابل به امامت حجت الاسلام کیخا در مصلی المهدی (عج) برگزار شد.


به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر کیخا امام جمعه شهرستان زابل در خطبه های این هفته از نماز جمعه گفت: جوانان ما در مقابل قوه قضائیه تجمع کردند و از حضرت آیت الله رئیسی درخواست داشتند تا موضوع قهر استاندار با روستاییان سیستان را پی گیری کنند،
وی افزود: چرا صدای دانشجویان ما را استاندار سیستان و بلوچستان نشنیده است و چرا در جمع آنها حاضر نمی شود و با انان ارتباط نمی گیرد.
امام جمعه زابل ادامه داد: در نظام اسلامی مسئولین نوکر و خادم مردم هستند، و وظیفه آنهاست که در بین مردم حاضر شوند و حرفشان را بشنوند.
وی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب فرمودند یکی از شاخصه های دولتمردان در نظام اسلامی این است که در کنار عدالت و پاک دامنی،همراه مردم باشند بیایید در جمع مردم و روستائیان حاضر شوید،مشکلات بی آبی،بوی آب و دیگر مشکلات را ببین و بشنو و نوکری کنید.

وی تصریح کرد: در کل استان حضور فعال داشته باشید اگر قضیه بر عکس باشد و شما فقط در سیستان دیده میشدید و از جنوب استان غافل بودید باز هم ما یقه ی شما را میگرفتیم.

حجت الاسلام کیخا همچنین گفت: سواحل مکران بسیار مهم است و باید تقویت شود اما نه فقط آنجا بلکه کل استان را رصد کنید و حضور فعال داشته باشید یک مسئول نباید حرکت کاریکاتوری داشته باشد یعنی نباید فقط یک جا را تقویت کند و از مناطق دیگر غافل شود.
وی اظهار داشت: یک دعوت و پیشنهاد و آخرین هشدار به شخص استاندار همین ایام عید غدیر خودتان به سیستان بیایید نه بدل و نه معاون،مخصوصا معاونین تازه به دوران رسیده ای که حمله هایی به تریبون ها دارند.
وی گفت: خود شخص استاندار در سیستان حاضر شود،در جمع همان جوانانی که پاسخ آنها را نداد حاضر شود و پاسخگو باشد.
وی تاکید کرد: در ایام عید غدیر تشریف بیاورید و اگر تشریف نیاوردید والله قسم با توکل بر خداوند متعال کاری انجام خواهم داد که در این پنج سال اینچنین کاری را از ما هیچ مسئولی ندیده و آن وقت هر هزینه ای تحمیل شد بر نظام و این منطقه شخص استاندار باید جوابگو باشد.


امام جمعه زابل همچنین به دیدار جمعی از گروههای جهادی با مقام معظم رهبری اشاره کرد . گفت: رهبر معظم انقلاب فرمودند:کار جهادی،کار برخواسته از ایمان و به کار گیرنده ی هر چه بیشتر از ظرفیت وجودی انسان است و این دو هیچ یک،نقطه پایان ندارد،پس کار جهادی امروز شما میتواند ده ها و صد ها برابر،کیفیت و ارتقاء و گسترش یابد
وی بیان داشت: جهاد خدمت رسانی پیش از سود رساندن به گیرنده خدمت،به خود خدمت رسان سود می رساند دل کندن از بهره های شخصی برای بهره رساندن به دیگران،دل را روشن و ذهن و اندیشه را ارتقاء و اراده را قوت میبخشد.
وی در پایان گفت: اخیرا شایعاتی مبنی بر اینکه بنده قصد دارم برای مجلس شورای اسلامی کاندیدا شوم بیان شد ،بنده از پشت تریبون نماز جمعه اعلام میکنم که این شایعات کذب محض بوده و بنده به هیچ عنوان قصد کاندیدا شدن را ندارم و اگر قرار بر خدمت کردن به مردم باشد در سمت امام جمعه و به عنوان نماینده ولی فقیه در شهرستان بهتر میتوانم خدمت کنم.


کد مطلب: 67647

آدرس مطلب: http://oshida.ir/vdcjamem.uqeaxzsffu.html

اوشیدا
  http://oshida.ir