حجت الاسلام جهانتیغ:

نامحدود بودن برنامه های ماهواره حس تنوع طلبی انسان را تحریک می کند

1 آذر 1393 ساعت 12:24

کارشناس مذهبی زابل گفت: ما باید با شناخت بیشتر نسبت به این شبکه‌ها و اهداف آنها ابزار هویت و ایمان خود را به دست آسیب‌های فراوان ماهواره ندهیم و خانواده و فرزندانمان را سالم نگه داریم.


حجت الاسلام نادر جهانتیغ کارشناس مذهبی زابل در گفتگو با خبرنگار اوشیدا در خصوص ماهواره و نامحدود بودن برنامه ها و مضرات آن بیان داشت: یکی از موضوعات بسیار مهم، موضوع عدم اختیار و انتخاب گری در دریافت برنامه های ماهواره ای است . ماهواره بر عکس ویدئو یا حتی اینترنت، قابلیت کنترل و انتخاب ندارد.

وی ادامه داد: ماهواره رسانه ای است که محتوای خود را بدون اختیار گیرنده به وی مخابره می کند و گیرنده نیز به دلیل حس تنوع طلبی تلاش می کند از همه ی ابعاد این رسانه استفاده کرده و خواه ناخواه درگیر مضرات آن نیز خواهند شد.

حجت الاسلام جهانتیغ با اشاره به اینکه در حال حاضر شبکه‌های ماهواره‌ای تماما از کشورهای غربی با اهداف خاصی طراحی می شوند افزود: برنامه های این شبکه ها بر تمام فرهنگ، هویت و ایمان مردم حمله‌های مختلف نموده‌ و با اشکال مختلف بر هیئت انقلابی ایرانی و اسلامی مردم می‌تازند و آنان را از ایمان به نظام و دین دلسرد می‌نمایند.

وی در ادامه گفت: این شبکه ها در فتنه‌های مختلف نیز مردم را به مخالفت در صحنه‌های دفاع از انقلاب و جمهوری اسلامی می خوانند و در صورت حضور آنها در صحنه های دفاع از انقلاب به آنها توهین می کنند.

کارشناس مذهبی زابل ماهواره را دام شیطان و وسیله انتقال فرهنگ شیطانی غرب دانست و گفت: اگر ما راه ورود شیاطین را به خانه هایمان باز بگذاریم تا روح فرزندانمان آسیب ببیند، مقصر هستیم.

وی تصریح کرد: ماهواره بدون تردید باعث تخریب باورهای اعتقادات دینی شده و ایمان مخاطبان را از بین می برد.

وی در پایان با اظهار امیدواری از اینکه مردم ما توان مقابله با این جنگ نرم را دارند افزود: ما باید با شناخت بیشتر نسبت به این شبکه‌ها و اهداف آنها ابزار هویت و ایمان خود را به دست آسیب‌های فراوان ماهواره ندهیم و خانواده و فرزندانمان را سالم نگه داریم.

انتهای پیام/


کد مطلب: 35417

آدرس مطلب: http://oshida.ir/vdcjaxet.uqeivzsffu.html

اوشیدا
  http://oshida.ir