ظهور پدیده ای جدید در پی مشکلات مدیریتی/ترافیک روی اعصاب مردم

28 دی 1398 ساعت 10:29

با توجه به افزایش جمعیت و همچنین افزایش بیش از اندازه خودروها خیابان های زابل عملا تغییر داده نشده اند تا شهروندان ساعت ها در ترافیک غیر عادی این شهر معطل شوند.


به گزارش پایگاه خبری اوشیدا ؛ با افزایش روز افزون خودرو ها در بسیاری از شهرهای ایران معمولا بزرگراه ها و همچنین خیابان های جدیدی نیز افتتاح می شود تا ازاین طریق بتوانند حجم قابل توجهی از بار ترافیکی را کمتر کنند.
اما در شهرستان زابل با توجه به افزایش جمعیت و همچنین افزایش بیش از اندازه خودروها خیابان ها عملا تغییر داده نشده اند تا شهروندان ساعت ها در ترافیک غیر عادی این شهر معطل شوند.
به گفته مدیر حمل و نقل عمومی شهرداری زابل آنقدر خیابان های زابل تنگ و شلوغ است که به جای اتوبوس های خط واحد باید از مینی بوس برای جا به جایی مسافران استفاده کرد.
همچنین غلامرضا گنجی فرماندار زابل نیز در این باره می گوید که با توجه به اینکه زابل مرکز حوزه سیستان است و بسیاری از ادارات در این شهرستان واقع شده اند اکثر شهروندان دیگر شهرهای حوزه سیستان به اینجا رفت و آمد میکنند.
وی افزود: از طرفی وجود نانوایی های متعدد در این شهرستان باعث شده است تا بسیاری از روستایی ها نیز برای تهیه نان به زابل مراجعه کنند .

یک شهروند سیستانی در این خصوص گفت: با توجه به حجم رو به رشد خودروها تا چند سال دیگر نمی توان به طور معمولی در خیابان های زابل تردد کر.
وی افزود: اوج ترافیک در خیابان های زابل ساعات اولیه صبح و بعد از ظهر ها است،از طرفی عدم توجه رانندگان به مقررات راهنمایی و رانندگی بر شدت ترافیک می افزاید.
موسی خمری شهردار شهرستان زابل در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: پروژه اصلاح بازسازی هندسی و تملک دو خیابان در شهرستان زابل آغاز شده است.
وی افزود: این پروژه در میدان کارگر و بلوار شهید حیدر شهرکی اجرا خواهد شد که شاهد ترافیک در برخی از ساعات روز در آن هستیم.
وی بیان داشت : این پروژه با متراژ دو هزار ۸۰۰ متر آغاز شده است و اعتبار آن بالغ بر ۱۱میلیارد ریال برآورد می شود.انتهای پیام/


کد مطلب: 68925

آدرس مطلب: http://oshida.ir/vdcjihem.uqeo8zsffu.html

اوشیدا
  http://oshida.ir