واکنش عضو هیأت‌ رئیسه مجلس به اظهارات اخیر واعظی/ "کار رئیس دفتر تلفن جواب دادن است!"

4 بهمن 1399 ساعت 10:09

سلیمی با اشاره به صحبت‌های رئیس دفتر رئیس جمهور مبنی بر اینکه مجلس در بورس دخالت نکنند، گفت: مجلس به حاشیه‌‌ها و حاشیه‌سازی‌ها توجه نمی‌کند.


به گزارش اوشیدا حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیئت‌ رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب با اشاره به صحبت های رئیس دفتر رئیس جمهور مبنی بر اینکه نمایندگان مجلس در بورس دخالت نداشته باشند، گفت: مجلس به حاشیه‌ ها و حاشیه‌سازی‌ها توجه نمی‌کند. باید به آقای واعظی و اعضای هیئت دولت گفت شما هم قانون را اجرا کنید و نباید در قانون گذاری دخالت کنید.

نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس شورای اسلامی افزود: متأسفانه دولت عادت به تفسیر قوانین کرده و وقتی می‌گوید ما به تفسیر خودمان قانون را اجرا می‌کنیم؛ این یعنی همان دخالت در قانون گذاری که خلاف است.

وی با اشاره به اظهارات واعظی بیان کرد: او رئیس دفتر است و باید وظایف خود را که پاسخگویی به تلفن ها، مکاتبات و تنظیم وقت ها است بپردازد و نباید در مسائل دیگر ورود پیدا کند.

سلیمی اظهار کرد: دولت سخنگو دارد و مواضع باید از جانب سخنگو بازگو شود و کار رئیس دفتر همان تلفن زدن و تلفن جواب دادن است. وقتی رئیس دفتر که کارش مشخص است به مسائل دیگر می‌پردازد تخلف از قوانین اتفاق می افتد.

وی با اشاره به اینکه جهش قیمت مسکن و دلار در دوران روحانی در تاریخ بی‌همتا است، اظهار کرد: رئیس‌جمهور و اعضای هیات دولت به جای حاشیه‌پراکنی و اتهام‌زنی به مجلس، توضیح دهد که طی ۸ سال گذشته چه گُلی بر سر مردم زده است.

نماینده مردم محلات و دلیجان بیان کرد: در حالی رئیس جمهور همچنان از ارز ۴۲۰۰ تومانی دفاع می‌کند که قیمت کالاهای اساسی و دارو گران‌تر شده است.

سلیمی خاطرنشان کرد: بودجه کمیته امداد و بهزیستی در لایحه تغییر نکرده است در حالی که بالاترین افزایش از آن بودجه نهاد ریاست جمهوری است.

بنابراین گزارش، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور روز چهارشنبه گذشته در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به این پرسش که آیا نوسانات اخیر بازار بورس به دلیل اختلاف نظر وزرای اقتصادی دولت است، گفته بود که در همه جای دنیا بورس یک روند ثابت صعودی یا نزولی ندارد. هیچ موضوع نگران‌کننده‌ای وجود ندارد و اعتقاد ما به عنوان دولت این است که دخالت‌ها در این بازار کم شود و مسئولیت را به خود بورس و مسئولان آن بسپاریم.

رییس دفتر رییس‌جمهور با بیان اینکه از مجلس و کمیسیون‌هایش می‌خواهیم که آنقدر دخالت در بورس نکنند، گفته بود: می‌آیند یک جلسه درباره بورس می‌گذارند و یک مصاحبه می‌کنند و به محض اینکه بورس مثبت می‌شود می‌گویند دولت نتوانست و ما آمدیم مشکل بورس را حل کردیم. اما بورس که منفی می‌شود، می‌گویند ما از اول تذکر داده بودیم.

واعظی خطاب به نمایندگان مجلس اظهار کرده بود که شما اصلاً در بازار بورس دخالت نکنید! مجلس ماموریت خود را دارد و کارش قانونگذاری و نظارت است، اگر بخواهد در مسائل ریز اجرایی وارد شود یا سفر استانی بروند و به جای دولت تصمیم بگیرند و در داخل مجلس هم اگر کسانی می‌خواهند به دنبال مسائل اجرایی بروند، پس اشتباه کردند که در مجلس رفته‌اند باید وارد کار اجرایی می‌شدند.

انتهای پیام/


کد مطلب: 72885

آدرس مطلب: http://oshida.ir/vdcjioea.uqe8ozsffu.html

اوشیدا
  http://oshida.ir