فرماندار ویژه زابل در گفتگو با اوشیدا؛

توسعه صنعت سنگ‌های قیمتی در سیستان توجیه اقتصادی دارد/ حمایت از مشاغل خانگی در روستاها

13 دی 1394 ساعت 9:56

فرماندار ویژه زابل گفت: سرمایه‌گذاری و اعطای تسهیلات در این بخش با توجه به شرایط منطقه و هم‌مرزی با کشور افغانستان توجیه اقتصادی دارد.


هوشنگ ناظری فرماندار ویژه زابل در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا اظهار کرد: توسعه صنعت سنگ‌های قیمتی لازم بوده و سرمایه‌گذاری و اعطای تسهیلات در این بخش با توجه به شرایط منطقه و هم‌مرزی با کشور افغانستان توجیه اقتصادی دارد.

فرماندار ویژه زابل افزود: سنگ‌های قیمتی به‌دلیل جایگاه و اهمیتی که دارد، می‌تواند نقش بسزایی در اقتصاد منطقه ایفا کند و در زمینه بازاریابی برای صادرات به کشورهای دیگر قدم بردارد.

این مسئول با تأکید بر لزوم حمایت از بنگاه‌های خرد، پرداخت تسهیلات به طرح‌های اشتغالزایی کوچک و زودبازده، باید در اولویت وام‌های کم‌بهره صندوق کارآفرینی امید باشد تا هرچه سریع‌تر شاهد کاهش آمارهای بیکاری در منطقه باشیم.

وی با اشاره به حمایت از مشاغل خانگی در روستاها اضافه کرد: در نقاط مختلف روستایی در رشته‌های مختلف صنایع دستی، آموزش‌های لازم به افراد جویای کار ارائه شده که می‌طلبد با اعطای تسهیلات شرایط اقتصادی را برای آنان فراهم کنیم.

ناظری بیان کرد: اشتغالزایی در این هنر و صنعت می تواند در حوزه اشتغال خانگی و صنعتی صورت گیرد.

وی خاطرنشان كرد: امروز مبحث اشتغال به ويژه براي جوانان يكي از دغدغه‌هاي جدي است، با توسعـه صنایع دستی می‌توانیم تا حد زیادی مسئله و دغدغه اشتغال را کاهش دهیم.

انتهای پیام/


کد مطلب: 42013

آدرس مطلب: http://oshida.ir/vdcjtyex.uqe8vzsffu.html

اوشیدا
  http://oshida.ir