اتمام عمر شبکه فاضلاب در زابل دردسر ساز شد

28 اسفند 1397 ساعت 10:05

اتمام عمر شبکه فاضلاب در زابل علاوه بر ایجاد مشکلاتی از قبیل نشست زمین و بالازدگی فاضلاب باعث ایجاد هزینه های اضافی در این شهرستان شده است.


به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ یکی از مهمترین معضلات شهر زابل از گذشته تا کنون بالا زدگی فاضلاب در برخی از مناطق این شهر است.
در گذشته بسیاری از مناطق شهری زابل به دلیل این معضل با بوی نامطبوع فاضلاب همراه بود و مشکلاتی را برای شهروندان سیستانی به وجود می آورد.
با اصلاح برخی از قسمت های شبکه فاضلاب بوی نامطبوع تا حدودی از سطح شهرستان زابل از بین رفت اما به دلیل اتمام عمر شبکه فاضلاب ، فاضلاب شهری در برخی از مناطق باعث بالا زدگی و یا نشست زمین می شود.
با این حال در روزهای فاضلاب در میدان بسیج این شهرستان بر روال عادت گذشته دچار بالا زدگی شد که علاوه بر بوی نامطبوع چهره زشت و نامناسبی را به شهر بخشید.
شهریار سرابندی رئیس اداره آب و فاضلاب شهری شهرستان زابل در این خصوص گفت: با تلاش ۴۸ ساعته مامورین اداره آبفا زابل به میزان ۳۰ متر لوله گذاری جهت تغییر مسیر فاضلاب به طرف ایستگاه بلوار بسیج صورت گرفت.وی افزود: همچنین در جریان لوله گذاری شبکه فاضلاب میدان بسیج نیز به طور کامل شست و شو شد و هم اکنون مشکل رفع شده است.
سرابندی تصریح کرد: در جریان شست و شوی شبکه کیسه های زباله ای درون شبکه وجود داشت که موجب انسداد خط فاضلاب شده بود.
رئیس اداره آب و فاضلاب شهری شهرستان زابل خاطرنشان کرد: از شهروندان تقاضا مى شود از ورود هرگونه اجسام به داخل شبكه فاضلاب جلوگيرى کنند.
با این حال اتمام عمر شبکه فاضلاب در زابل علاوه بر ایجاد مشکلاتی از قبیل نشست زمین و بالازدگی فاضلاب باعث ایجاد هزینه های اضافی در این شهرستان شده است.


انتهای پیام/


کد مطلب: 66594

آدرس مطلب: http://oshida.ir/vdcjxiem.uqemhzsffu.html

اوشیدا
  http://oshida.ir