داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
وزش مجدد طوفان در زابل / دوز مصرف دارو بالاتر از گذشته شد/ ماسک وسیله ای نمایشی و بی استفاده
کد مطلب: ۶۷۷۴۷
تاریخ انتشار:شنبه ۹ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۱
طوفان از روز گذشته مجددا در شمال استان سیستان و بلوچستان شدت گرفت.
وزش مجدد طوفان در زابل / دوز مصرف دارو بالاتر از گذشته شد/ ماسک وسیله ای نمایشی و بی استفاده
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ بادهای ۱۲۰ روزه در حالی در منطقه سیستان آغاز شده است که از روز گذشته مجددا به شدت این بادها افزوده شده است.
این در حالی است که آرامش بعد از ۶۴ روز به منطقه سیستان بازگشته بود و هوای شهرهایی همچون زابل بعد از این مدت پاک اعلام شد.
سرعت باد در برخی از اوقات در روز گذشته به مرز ۱۲۰ کیلومتر نیز رسید تا خودنمایی طوفان به همراه ریزگرد ها را در سیستان نشان دهد.
رئیس اداره هواشناسی زابل در همین خصوص گفت: سرعت وزش باد شدید و گردوخاک که صبح دیروز در زابل به مرز ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت رسیده بود، لحظاتی قبل قدری کاهش یافت و به ۸۳ کیلومتر بر ساعت رسید اما هنوز هوای زابل آلوده است.
رئیس اداره هواشناسی زابل ادامه داد: غلظت ذرات معلق در هوای زابل به ۷۴۷ میکروگرم بر متر مکعب معادل ۵ برابر حد مجاز رسیده است.


استفاده از ماسک نمایشی است


هادی میرزایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرستان زابل در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: ماسک ها به هیچ عنوان نمی توانند وسیله مناسبی برای تردد در هوای طوفانی زابل باشند.
وی افزود: استفاده از ماسک در هوای طوفانی زابل هیچ معنی ندارد ، لذا توزیع آنها در بین مردم صرفا نمادین است.
میرزایی خاطرنشان کرد: در سال گذشته ۹۱ درصد روزهای طوفانی آلوده اعلام شده است که این میزان هر سال افزایش می یابد.
وی همچنین بیان داشت: دوز مصرف دارو بر اثر بیماری های ناشی از طوفان نیز هر ساله افزایش داشته است که این موضوع می تواند نگرانی های بیشتری در پی داشته باشد.
میرزایی تصریح کرد: اکثر بیماری های ناشی از طوفان در زابل ، قلبی و عروقی ، چشمی ، تنفسی و ... هستند که روزانه به مراکز درمانی مراجعه می کنند.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark