داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۳
 
در پی تاخیر حقوق کارگران بزرگترین طرح دولت در سیستان؛
بدقولی کارفرما، پیمانکار طرح انتقال آب سیستان را فراری داد/ مجری طرح همچنان پاسخگو نیست
کد مطلب: ۶۲۱۵۷
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۱۷
طبق فرمایش پیامبر مکرم اسلام مزد کارگر باید قبل از خشک شدن عرقش پرداخت شود اما این فرمایش گویا در بعضی پروژه ها نادیده گرفته می شود.
بدقولی کارفرما، پیمانکار طرح انتقال آب سیستان را فراری داد/ مجری طرح همچنان پاسخگو نیست
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ در روزهای گذشته ۵۰ نفر از کارگران طرح انتقال آب به مزارع سیستان، کارگاه سازه شرق و کارگاه ۲ زابل مقابل دفتر مجری طرح تجمع و نسبت به عدم دریافت حقوق خود به مدت ۶ ماه اعتراض کردند.

با قرض گرفتن و یارانه ۶ ماه گذشته را سپری کرده ایم

یکی از کارگران معترض به نمایندگی سایر کارگران حاضر به خبرنگار اوشیدا گفت: در ظرف ۶ ماه گذشته روزگار بسیار سختی را سپری کردم چرا که علیرغم اینکه با تمام توان کار کردم حتی یک ریال دریافت نکردم.

محمد ادامه داد: تمامی کارگرانی که اینجا جمع شده اند هر کدام با یک مشکلی مواجه هستند و چشم انتظار دریافت مزد ۶ ماهه خود هستند.

وی افزود: در این ۶ ماه کسی باقی نمانده که از او قرض نگرفته باشم و دیگر شخصی حاضر به دادن پول به عنوان قرض به ما نیست.

محمد ادامه داد: حتی توان خرید یک تخم مرغ برای خانواده ام را ندارم در حالی که هر روز سر کار حاضر هستم.

وی تاکید کرد: فصل سرما شروع شده اگر یکی از اعضای خانواده ام سرما بخورد با چه پولی او را دکتر ببرم.

محمد تصریح کرد: این چندماه با هر سختی بود با یارانه ۴۵ هزار تومانی روزگار را سپری کردیم اما دیگر واقعا طاقت ها طاق شده چرا که با یارانه دریافتی اجاره خانه بدهیم یا قبض آب و برق را؛ امیدوارم مجریان طرح زودتر به فکر پرداخت دستمزد کارگران بیفتند.

از ترس طلبکاران زیر پل بنجار می خوابم

یکی از پیمانکاران حاضر به خبرنگار اوشیدا گفت: با توجه به بدقولی هایی که کارفرما نسبت به پرداخت طلب ما انجام داده، از دست مغازه داران شب را زیر پل شهر بنجار مخفی می شوم.

وی افزود: پیمانکاران طرح هم به امید دریافت مزد خود سر موعد بر سر این کار حاضر شده اند اما متاسفانه مسئولین طرح نسبت به این موضوع اهمیتی قائل نیستند.

این پیمانکار بیان داشت: به دلیل بدهکاری که به خاطر این کار نصیب پیمانکاران طرح شده یک شب با خیال راحت نخوابیدم.

وی با بیان اینکه برخی کارگران هنوز عیدی آنها پرداخت نشده است، خاطرنشان کرد: امیدواریم هر چه زودتر طلب کارگران و پیمانکاران پرداخت شود تا بار مشکلات آنان کم شود.

گفتنی است؛ خبرنگار اوشیدا علیرغم تلاش بر برقراری ارتباط حضوری با مجری طرح، مهندس ذورقی پاسخگوی نبود.

همچنین با صحبت های به عمل آمده با مشاور کارفرما قرار بر نظارت و پرداخت بدهی پیمانکاران جز طرف قرارداد با پیمانکار اصلی شد.

طرح انتقال آب به وسیله لوله به ۴۶ هزار هکتار از زمین های کشاورزی سیستان واقع در شمال سیستان و بلوچستان معروف به طرح ۴۶ هزار هکتاری از مصوبات سفر حجت الاسلام روحانی رئیس جمهوری است که در محدوده منطقه سیستان در حال اجراست.

انتهای پیام/ م ب
Share/Save/Bookmark