داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
ماجرای نبش قبر در نیمه های شب؛
سرقت شبانه افراد ناشناس از یک قبر در زابل/طلا جاسازی شده در بدن جسد ربوده شد+عکس
کد مطلب: ۶۸۸۲۷
تاریخ انتشار:شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۸
در روزهای گذشته یک قبر در قبرستان بهشت مرتضی شهرستان زابل مورد حفاری قرار گرفت.
سرقت شبانه افراد ناشناس از یک قبر در زابل/طلا جاسازی شده در بدن جسد ربوده شد+عکس
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا ؛ شمال استان سیستان و بلوچستان به دلیل وجود آثار باستانی متعدد همواره مورد حجوم افراد سوء استفاده گر و گنج یاب قرار می گیرد که نمونه بارز آن را می توان کاوش های غیر مجاز و شبانه افراد ناشناس در آتشکده چند هزار ساله کرکویه نام برد.
این افراد به وسیله دستگاه های گنج یاب اقدام به پیدا کردن اشیاء گرانبها و قدیمی می کنند تا از فروش آنها بتوانند پول هنگفتی به جیب بزنند.
اما در روزهای گذشته خبری مبنی بر اینکه در گورستان بهشت مرتضی توسط افراد ناشناس یکی از قبور نبش قبر شده است در فضای مجازی دست به دست شد تا این مسئله را از طریق فرزند این مرحوم پیگیری کنیم.
در این رابطه خانم سرحدی فرزند مرحومه بی بی فاطمه حسینی به خبرنگار اوشیدا گفت: در سال ۱۳۷۲ به دلیل بیماری خاصی که مادر به آن دچار شده بود یک قطعه طلا در قلب او جاسازی شد تا روند درمان آن با بهبودی همراه شود.
وی افزود: بیمار بعد از آن به مدت ۱۳ سال در قید حیات بود و پس از فوت از برداشتن این قطعه از بدن او منصرف شدیم.
سرحدی تصریح کرد: متاسفانه افرادی ناشناس در روز های گذشته قسمتی از قبر را به اندازه ورود یک انسان حفاری کرده اند و وارد قبر شده اند.
وی بیان داشت: پس از گودبرداری انجام شده و شکستن سه عدد از دنده های پهلوی راست جنازه توانسته‌اند به قطعه پزشکی از جنس طلا به کار رفته در قلب متوفی دست پیدا کنند.
سرحدی گفت: از دست اندرکاران و متولیان امر میخواهیم که نسبت به تامین امنیت فیزیکی گورستان حساسیت بیشتری به خرج دهند تا از تکرار این صحنه ها جلوگیری کنند.
وی ادامه داد: عدم نصب دوربین مدار بسته در قبرستان بهشت مرتضی شهرستان زابل ، و همچنین نبود نگهبان کافی در این قبرستان باعث شده است تا افراد ناشناس چنین بی حرمتی را به جنازه مادرم بکنند.
سرحدی بیان داشت: وقتی شهرداری برای یک قطعه قبر پول دریافت می کند موظف به نگهداری و تامین امنیت آن نیز است.
وی بیان داشت: به جایی شکایت نکرده ایم چرا که طرف حساب ما هنوز مشخص نشده است.
سرهنگ ثمره حسینی فرمانده انتظامی شهرستان زابل در این خصوص به خبرنگار اوشیدا گفت: هنوز پرونده ای در این خصوص به انتظامی شهرستان ارجاع داده نشده است.
وی افزود: برای تامین امنیت در شهرستان از هیچ اقدامی کوتاه نخواهیم آمد و مخلان نظم و امنیت به هر طریقی به سزای عمل خویش خواهند رسید.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark