داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
برای اولین بار در استان؛
تعویض خط لوله فاضلاب زابل به روش نوین
کد مطلب: ۶۷۵۶۷
تاریخ انتشار:دوشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۳۱
رئیس اداره آب و فاضلاب شهرستان زابل از تعویض خط لوله فاضلاب زابل به روش نوین خبر داد.
تعویض خط لوله فاضلاب زابل به روش نوین
شهریار سرابندی در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: عمدتا لوله های بکار رفته در فاضلاب زابل به علت فرسودگی نیاز به تعویض کامل دارند.
رئیس اداره آب و فاضلاب شهرستان زابل افزود: این لوله ها معمولا از جنس آزبست و همچنین سیمانی هستند که به وسیله گاز ناشی از فاضلاب دچار خوردگی شده اند.
وی ادامه داد: فرسودگی لوله و همچنین از بین رفتن بخش هایی از آن باعث می شود تا زمین در قسمتی که مسیر لوله قرار دارد نشست کند و باعث ایجاد مشکلاتی برای شهروندان شود.
سرابندی گفت: در همین خصوص این لوله ها با توجه به شرایط موجود نیاز به تعویض در کوتاه ترین زمان ممکن را دارند که از طریق نصب لوله پلی اتیلن در داخل لوله آزبست فرسوده ، با کمترین میزان تخریب آسفالت و با بالاترین سرعت ممکن به انجام می رسد.
مدیر اداره آب و فاضلاب شهری زابل تصریح کرد: از مهمترین نکات قابل توجه در این روش کاهش چشمگیر تخریب آسفالت است به طوری که برای اصلاح مسیر ۲۰۰ متری نیاز به تخریب تنها ۱۰ تا ۲۰ متر مربع از سطح آسفالت خواهد بود.
سرابندی ادامه داد : در این راستا شرکت آب و فاضلاب زابل با استفاده از توانمندی پیمانکار بومی برای اولین بار در استان با انتخاب یک مسیر آزمایشی اصلاح مسیر ۶۰ متری که پیش از این با لوله آزبست اجرا گردیده بود را در دستور کار قرار دارد و نتایج حاصل از این اقدام آزمایشی نشان از موفق بودن کار دارد.
وی در پایان افزود : بزودی و پس از تامین لوله ، در یکی از خطوط اصلی ، اصلاح شبکه فاضلاب در دستور کار قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark