داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۱
 
امام جمعه زابل:
با مدیریت صحیح معادن می توان تحولی عظیم در استان ایجاد کرد/ ایران درباره موشک های بالستیک مذاکره نمی‌کنند
کد مطلب: ۶۴۲۲۷
تاریخ انتشار:جمعه ۸ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۵۷
امام جمعه زابل گفت: سیستان و بلوچستان سرشار از معادن غنی است بنابراین با مدیریت صحیح معادن می توان تحولی عظیم در استان ایجاد کرد.
با مدیریت صحیح معادن می توان تحولی عظیم در استان ایجاد کرد/ ایران درباره موشک های بالستیک مذاکره نمی‌کنند

به گزارش پایگاه خبری اوشیدا حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر کیخا در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان زابل عنوان کرد: امروز 8 تیر ماه روز مبارزه با سلاح های شیمیایی و میکروبی میباشد،خیلی ها ادعای مبارزه با سلاح های شیمیایی را دارند اما تنها کشوری که بر حق میخواهد مبارزه بکند با سلاح های شیمیایی ایران اسلامی است.


وی افزود: اما کشور هایی ادعا دارند که مدافع حقوق بشر هستند اما در واقع خودشان از این سلاح ها استفاده کردند که ما در راس آن کشور ها آمریکای جهانخوار را میبینیم.


خطیب جمعه زابل خاطرنشان کرد: همین االان بعضی از کشور ها سلاح های هسته ای خود را در اقیانوس ها امتحان میکننند چقدر این کار میتواند به محیط زیست و اکوسیستم زمین صدمه برساند.انشاالله روزی برسد که جهان از سلاح های شیمیایی خالی بشود.


حجت الاسلام کیخا تاکید کرد: یکی از بزرگترین قربانیان سلاح های شیمیایی و میکروبی خود ایرانیان هستند که ما در زمان دفاع مقدس شاهد این موضوع بودیم که جانبازان عزیز شیمیایی ما هنوز در رنج و عذاب هستند.


وی اظهار کرد: یکشنبه 10 تیرماه روز صنعت و معدن و روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای است،از ورزش هایی که باید تقویت شود همین ورزش زورخانه ای و پهلوانی است.


امام جمعه زابل اذعان کرد: معادن بسیارشگفت انگیزی دارد.معادن بسیار زیاد که اگر درست مدیریت شود و جذب سرمایه گذارصورت گیرد،  تحولی در این استان ایجاد خواهد شد؛ امیدواریم مسئولین با برنامه ریزی درست به صورت بسیجی وار برخورد کنند،وقت بگذارند و بتوانند دردی از این جامعه دوا کنند.


امام جمعه زابل اضافه کرد: سه شنبه 12 تیر ماه سالروز حمله درد منشانه ناوگان آمریکا به هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی ایران است.همین آمریکایی که خود را مدافع حقوق بشر میداند ناو نظامی اش هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی ایران را هدف قرار داد و ما مظلومانه با چشم خودمان دیدیم که عزیزانمان پرپر شدند، اما کجا بود سازمان ملل که دفاع کند؟

امام جمعه زابل ادامه داد: به برکت انقلاب اسلامی به برکت مدیریت صحیح و درست ولی فقیه بوده که امروزه انقلاب اسلامی با قدرات خداوند به جایی رسیده که به فرمایش رهبر عزیز ما اگر آنها یکی بزنند ده تا خواهند خورد.


حجت الاسلام کیخا تصریح کرد: ما فقط با آنها روی انرژی هسته ای مذاکره کردیم و نه چیز دیگری اما الان آنها قصد دارند که بحث را  به روی موشک های بالستیک و روی منابع مادی ببرند،بحث را روی فلسطین و حمایت از جبهه مقاومت ببرند اما ما در مورد چیز دیگری مذاکره نمیکنیم .درباره انرژی هسته ای مذاکره شد و نتیجه اش این بوده که آمریکا به هیچ وجه قابل اعتماد و اطمینان نیست.


وی خاطرنشان کرد: امریکا میخواهد منابع مالی ما را رصد کند درامد ها ما را رصد کند و تحریم درون ایران برای جبهه مقاومت ایجاد کند مسئولین باید مواظب باشد تا دشمن به ااین اهداف شوم دست پیدا نکند.

امام جمعه زابل بیان کرد: پنجشنبه 14 تیر روز قلم میباشد ما باید با این قلم هم مدافع نظام اسلامی باشیم رسانه ها و اهل قلم باید قلم خود را سلاح دفاع از میهن اسلامی قرار دهند و برای خداوند قلم فرسایی کنند.

وی عنوان کرد: گرامی میداریم هفته قوه قضائیه را و تبریک ویژه به مسئولین دستگاه قضا در کل کشور ،در استان و منطقه سیستان و خاصتا شهرستان زابل به خاطر زحماتی که متحمل میشوند؛ تقدیر و تشکر از رئیس محترم دادگستری شهرستان زابل و تقدیر و تشکر ویژه از دادستان محترم شهرستان زابل که فردی بسیجی ،انقلابی و پر تلاش هستند.

امام جمعه زابل ابراز کرد: نقد هایی هم اگر نسبت به مسئولین داریم این بدین معنا نیست که ارادتی نسبت به عزیزان نداریم؛ در خطبه هفته گذشته با شیطنت بعضی از رسانه ها و بعضی افراد به انحراف کشیده شد ما کلیت مسئولین را توصیه کردیم به اینکه عوام فریبی نکنند و شخص خاصی مد نظر نبوده است.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark