داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۱
 
به همت بسیج سازندگی؛
طرح ملی واکسیناسیون نیوکاسل طیور روستایی در شهرستان زابل اجرا می شود
کد مطلب: ۵۵۶۴۱
تاریخ انتشار:يکشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۳۶
رییس اداره دامپزشکی شهرستان زابل عنوان کرد: در هفته ی بسیج به همت بسیج سازندگی، طرح ملی واکسیناسیون نیوکاسل طیور روستایی در شهرستان زابل اجرا می شود.
طرح ملی واکسیناسیون نیوکاسل طیور روستایی در شهرستان زابل اجرا می شود
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ حامد گنجعلی در گفتگو با خبرنگار اوشیدا عنوان کرد: در پنجم آذر ماه با استفاده از واکسن مقاوم به حرارت واکسن نیوکاسل به صورت هماهنگ در روستاهای استان اجرا می شود.

گنجعلی با عنوان اینکه، به منظور کاهش تلفات طیور؛ بهره برداران با همکاری با نهادهای مربوط در طرح واکسیناسیون نیوکاسل مشارکت ویژه داشته باشند بیان داشت: بیماری نیوکاسل یک بیماری کشنده در بین طیور است که با واکسیناسیون و مراقبت از پرندگان از بروز تلفات سنگین جلوگیری کرد.

وی با بیان اینکه، بیماری نیوکاسل در هوای سرد پاییز و زمستان شیوع می یابد ادامه داد: خرخر کردن، تنفس نامنظم، کم شدن اشتها و افزایش تشنگی، لرزش و تشنج عضلات، اسهال سبز رنگ و علائم عصبی از جمله علائم بیماری نیوکاسل در پرندگان به شمار می رود.

گنجعلی با اشاره به اینکه، با تزریق واکسن نیوکاسل می توان تاثیر به سزایی در اقتصاد خانواده های روستایی داشت ابراز کرد: اجرای طرح ملی واکسیناسیون طیور روستایی با استفاده از واکسن مقاوم به حرارت نیوکاسل امکان پذیر است بنابراین بهره برداران با تزریق این واکسن به طیور در اقتصاد ملی تاثیرگذار باشند.

رییس دامپزشکی شهرستان زابل با بیان اینکه، تماس با طیور آلوده و ترشحات، فضولات، امعاء و احشاء پرندگان آلوده عمده راه های انتقال بیماری نیوکاسل به شمار می روند در پایان گفت: با واکسیناسیون به موقع، رعایت کامل اصول بهداشتی
و اجرای قرنطینه شدید در هنگام شیوع بیماری می توان از بروز این بیماری جلوگیری به عمل آورد.

انتهای پیام//
Share/Save/Bookmark