داخلی آرشيو خبر صفحه سیاسی
امتیاز مثبت 
۰
 
بحرین | تظاهرات علیه توافق سازش برای نهمین روز متوالی + عکس
کد مطلب: ۷۱۵۷۱
تاریخ انتشار:شنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۲۱
شماری از مردم بحرین برای نهمین روز متوالی علیه اقدام حاکمان کشور خود در امضای توافق سازش با رژیم صهیونیستی تظاهرات کردند.
بحرین | تظاهرات علیه توافق سازش برای نهمین روز متوالی + عکس

به گزارش اوشیدا به نقل از  گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، مخالفان عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی در بحرین برای نُهمین روز متوالی در محکومیت توافق کشورشان با این رژیم تظاهرات کردند.

به گزارش شبکه تلویزیونی «اللؤلؤة» بحرین، شماری از شهروندان این کشور شنبه‌شب همانند شب‌های گذشته با در دست داشتن پلاکارد و دست نوشته‌هایی بار دیگر اقدام منامه در به رسمیت شناختن رژیم اشغالگر قدس را محکوم کردند.

رئیس جمهور آمریکا ۲۱ شهریور طی توییتی از توافق بحرین و رژیم صهیونیستی بر سر عادی‌سازی روابط بین خود خبر داد.این توافق حدود یک ماه بعد از توافق مشابه امارات با رژیم صهیونیستی صورت گرفت و آن‌ها ۲۵ اردیبهشت این توافق را در کاخ سفید امضا کردند.


وزیر خارجه بحرین و ترامپ

 

به دلیل مخالفت و سرکوب شدید در بحرین، مخالفان توافق عادی‌سازی با رژیم صهیونیستی شب هنگام دست به تظاهرات علیه این اقدام مقامات بحرین می‌زدند.

در پارچه‌نوشته‌هایی که معترضان بحرینی در دستان خود حمل می‌کردند، جملاتی مانند «اسرائیل غده سرطانی است که باید ریشه‌کن شود» و یا «رژیمی که مشروعیت ندارد با رژیم دیگری که آن هم مشروعیت ندارد، عادی‌سازی می‌کند» آمده است.

اخیراً اندیشکده واشنگتن آمریکا، توافق اخیر بحرین با رژیم صهیونیستی بر سر عادی‌سازی روابط را خطرناک‌تر از توافق مشابه بین امارات و این رژیم دانست و خواستار حمایت از بحرین در برابر خطرات احتمالی شد (جزئیات بیشتر).

 

انتهای پیام/.

Share/Save/Bookmark