داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
گزارشی از غیبت پزشکان متخصص در زابل؛
یک پزشک برای نیم میلیون نفر
کد مطلب: ۶۷۰۷۱
تاریخ انتشار:دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۵۵
جمعیت نیم میلیونی سیستان که اکثراً برای درمان باید به زابل مراجعه کنند تا زیر نظر پزشکان متخصص درمان شوند باید در صف های طولانی دریافت ویزیت ساعت ها معطل می شوند.
یک پزشک برای نیم میلیون نفر
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ کمبود پزشک متخصص در منطقه سیستان یکی از مهمترین معضلاتی است که از گذشته تا کنون گریبان مردم مرز دار شمال استان را گرفته و باعث به وجود آمدن برخی از مشکلات در جامعه شده است.
جمعیت نیم میلیونی سیستان که اکثراً برای درمان باید به زابل مراجعه کنند تا زیر نظر پزشکان متخصص درمان شوند باید در صف های طولانی دریافت ویزیت ساعت ها معطل می شوند.
اگر چه هزینه های درمان در سال های اخیر افزایش چشم گیری داشته است اما به نظر می رسد که مردم شمال استان سیستان و بلوچستان حق ویزیت پزشکان متخصص را ندارند.
یکی از شهروندان شهرستان زابل در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: در روزهای اخیر تنها یک پزشک ارتوپدی در زابل وجود دارد که مراجعه بیش از اندازه بیماران به این پزشک باعث شده است تا ساعت ها در صف های طولانی ویزیت معطل شویم.
وی ادامه داد: قبل از تعطیلات عید سعید فطر چند مطب دیگر نیز در زابل وجود داشت که اکنون همه این افراد به طور همزمان به مرخصی رفته اند و باعث ایجاد صف های طولانی شده اند.
این شهروند سیستانی گفت: با توجه به اینکه شکستگی اعضای بدن یکی از بیماری های با درد بالا است برخی از بیماران توانایی ایستادن و معطل شدن در صف های طولانی را ندارند.
وی تصریح کرد: اکثر پزشکان عکس ارتوپدی که توسط اورژانس گرفته شده است را تایید نمی کنند و جهت تهیه عکس مجددا نسخه می نویسند.


پیشتر سرگزی رئیس فرودگاه زابل گفته بود که عدم وجود پرواز های متعدد در این فرودگاه باعث شده است تا پزشکان پروازی به سیستان نیایند.
به نظر می رسد که برخی از مشکلات در سیستان به صورت پیچیده ای بهم گره خورده اند و قربانی آن تنها مردمی هستند که بدون ادعا همواره به دنبال بهترین ها بوده اند.
رحمتی روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زابل در همین خصوص به خبرنگار اوشیدا گفت: در زابل برخی از مردم به دنبال این هستند که به همان پزشکی که از آن تعریف بیشتری شده است مراجعه کنند.
وی افزود: پزشکان با تخصص بالا و خوبی در زابل مشغول به خدمت رسانی هستند و مردم نباید بین این افراد فرق بگذارند.
رحمتی اضافه کرد: یکی از دلایل شلوغی و ایجاد صف های طولانی در مطب پزشکان نیز همین موضوع فرق گذاشتن مردم بین پزشکان است.


انتهای پیام/


Share/Save/Bookmark