داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
پدیده جدید سرقت درب های فاضلاب در زابل/هر درب 500 هزار تومان
کد مطلب: ۶۵۴۵۱
تاریخ انتشار:شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۰۳
به گفته رئیس اداره آب و فاضلاب شهری زابل هزینه مرمت هر یک از درب های فاضلاب در این شهرستان پنج میلیون ریال است، هزینه ای که یک سارق می تواند به راحتی آن را به مافیای ضایعاتی ها به قیمت ده تا پانزده هزار تومان بفروشد.
پدیده جدید سرقت درب های فاضلاب در زابل/هر درب 500 هزار تومان
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ با از بین رفتن اقتصاد اصلی مردم در جنوب شرق کشور و همچنین انسداد مرز در منطقه سیستان بسیاری از مردم این منطقه شغل اصلی خود را از دست دادند و به شغل های کاذب روی آرودند، همواره کارشناسان یکی از بزرگترین معضل های اجتماعی از دست رفتن اقتصاد در سیستان را افزایش اعتیاد در بین جوانان و همچنین سرپرستان خانواده ها بیان می کنند.
بسیاری از معتادان در سیستان بومی این منطقه نیستند ، برخی از گورخواب ها حتی از شهرهای دیگر ایران وارد سیستان می شوند تا بتوانند مواد مصرفی خود را از سوداگران مرگ طلب کنند.
افزایش سرقت ها در زابل نیز بر همین موضوع تاکید دارد، سارقان اکثرا معتادانی هستند که برای تهیه مواد دست به هر کاری می زنند اکثراً بر پشت بام خانه ها کولر های آبی و اسپلیت ها را هدف قرار می دهند اما طعمه اصلی آنها درب های فاضلاب در مناطق مختلف شهر است.
منهول های فاضلاب با توجه به سنگینی و وزن بالای آنها می تواند درآمد خوبی نصیب سارق بگرداند، سارقان اکثرا برای این اهداف در نیمه های شب اقدام می کنند تا از دردسر و دستگیری دور بمانند.به گفته رئیس اداره آب و فاضلاب شهری زابل هزینه مرمت هر یک از درب های فاضلاب در این شهرستان پنج میلیون ریال است، هزینه ای که یک سارق می تواند به راحتی آن را به مافیای ضایعاتی ها به قیمت ده تا پانزده هزار تومان بفروشد،معضل سرقت های درب های فاضلاب این روزها در زابل به قدری افزایش یافته است که برخی مسئولین مجبورند برخی از درب های فاضلاب را با ایمنی بیشتری نصب کنند.
یکی از شهروندان زابلی در این خصوص گفت: نیمه های شب برخی از سارقین که از قبل منزل را تحت نظر می گیرند برای سرقت اقدام می کنند.
وی افزود: در عرض یک هفته از سه منزل مسکونی در یکی از خیابان های زابل تعداد ۳ موتور اسپلیت به سرقت رفت که هزینه بالایی برای شهروندان بجای نهاده است.
این شهروند سیستانی تصریح کرد: برای سارقین گرچه فروش این وسایل بسیار ارزان است اما برای شهروندان هزینه های میلیونی بجای خواهد گذاشت.
شهریار سرابندی مدیر آبفای شهرستان زابل در این خصوص گفت: یکی از معضلات بخش فاضلاب سرقت درب منهول هاى فاضلاب است كه هزينه سنگيني را به بار مى آورد.
وی افزود: هزینه هر مرمت سازی منهول های فاضلاب مبلغی بالغ بر ۵ میلیون ریال است که جزئی از هزینه های اضافی و تعریف نشده محسوب می شود.
سرابندی تصریح کرد: تا کنون درب های فاضلاب خیابان باقری،مطهری و فردوسی مرمت سازی شده اند که در گذشته درب فاضلاب این خیابان ها توسط سارقین به سرقت رفته بود.انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark