داخلی آرشيو خبر صفحه سیاسی
امتیاز مثبت 
۰
 
درآمدهای بنزینی دولت به افزایش قدرت خرید مردم اختصاص یابد
کد مطلب: ۶۸۵۴۸
تاریخ انتشار:شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۳۵
نماینده مردم شازند در مجلس با بیان اینکه دولت بر بازار نظارت دقیق داشته باشد، گفت: نباید به کسی فرصت سواستفاده داد.
درآمدهای بنزینی دولت به افزایش قدرت خرید مردم اختصاص یابد
علی ابراهیمی نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به افزایش قیمت و سهمیه‌بندی بنزین گفت: من خود طرفدار واقعی کردن قیمت‌ها هستم و معتقدم تا زمانی که قیمت‌ها واقعی نشود فساد از این کشور جمع نمی‌شود اما روشی که دولت تحت عنوان تصمیم شورای عالی اقتصادی سران قوا اجرایی کرده روشی دارای اشکالات فراوان است.

وی افزود: به نظر من درباره بحث افزایش قیمت بنزین هر آنچه تاکنون گفتند اقناع‌کننده نبوده هر چند این طرح یک حرکت مثبت در جهت واقعی کردن قیمت بنزین است اما این روش، روش غیرقابل توجیه است.

ابراهیمی خاطرنشان کرد: اینکه رئیس جمهور و وزرا می‌گویند نباید قیمت‌ها افزایش پیدا کنند بهانه کافی را ایجاد کرده و وقتی یک مؤلفه هر چند با تأثیر کم تغییر می‌کند باید منتظر آثار روانی آن هم بود.

وی افزود: با توجه به اینکه تأثیر قیمت بنزین عمدتاً در حمل‌ونقل مسافر و بار در داخل شهر است و تأثیر گسترده‌ای بر ناوگان حمل‌ونقل در سراسر کشور ندارد و تأثیر کمتری نیز باید بر افزایش قیمت‌ها داشته باشد، به همین دلیل اکیپ‌های نظارتی باید نظارت لازم را در حوزه بازار داشته باشند تا کسی سواستفاده نکند.

نماینده مردم شازند در مجلس اظهار داشت: با توجه به سابقه کار دستگاه‌های نظارتی دولتی یکی، دو ماه کار را محکم می‌گیرند و بعد رهایش می‌کنند که البته کنترل قیمت‌ها همکاری اتحادیه‌های صنفی را نیز می‌طلبد.

ابراهیمی خاطرنشان کرد: من معتقدم درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین در یک صندوق جدا از صندوق ذخیره ارزی باید ذخیره شود و این درآمدها با نظارت مجلس در مسیر افزایش قدرت خرید مردم به کار گرفته شود.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark