داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس: طرح حذف کنکور در حال تدوین است
کد مطلب: ۷۱۹۶۸
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۱ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۵۳
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، از تلاش کمیسیون متبوعش برای برگزاری کنکور نظام قدیم برای یک‌بار دیگر خبر داد و گفت: طرح حذف کنکور در دست تدوین است.
سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس: طرح حذف کنکور در حال تدوین است

به گزارش اوشیدا به نقل از  گروه دیگر رسانه‌های خبرگزاری فارس، احمد حسین فلاحی، سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه بررسی اصل برگزاری کنکور یکی از مهم‌ترین مسائلی است که در دستور کار کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس قرار دارد، گفت: با توجه به اینکه برگزاری کنکور هزینه‌های زیادی دربرداشته، اضطراب و استرس بسیاری را برای داوطلبان و خانواده‌های آن‌ها رقم زده و همچنین به درآمدزایی مؤسساتی خاص منجر شده است، در تلاش برای حذف آن هستیم.

فلاحی در ادامه تصریح کرد: در حال حاضر کمیته آموزش عالی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در حال بررسی کم و کیف حذف کنکور هستند و به‌طور حتم به‌زودی طرحی دراین‌باره تدوین خواهد شد.

وی با اشاره به تلاش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در راستای تمدید کنکور نظام قدیم برای یک‌بار دیگر نیز گفت: هرچند برگزاری کنکور نظام قدیم هزینه‌هایی برای وزارت علوم و سازمان سنجش دارد اما مجلس در راستای تحقق مطالبات داوطلبان در تلاش برای برگزاری آن است.

منبع: آنا

انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark