داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
المپیک توکیو| ایران با طلای فروغی در جایگاه هفتم المپیک ایستاد
کد مطلب: ۷۳۹۴۸
تاریخ انتشار:يکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۴۶
کاروان ایران در دومین روز رقابت های المپیک ۲۰۲۰ توکیو با کسب نخستین طلا توسط جواد فروغی در تیراندازی در جایگاه هفتم جدول مدال ها قرار گرفت.
المپیک توکیو| ایران با طلای فروغی در جایگاه هفتم المپیک ایستاد

به گزارش  اوشیدا به نقل از دانا؛ ورزشکاران ایران در دومین روز رسمی بازی ها در ۷ رشته والیبال، تیراندازی، تکواندو، بوکس، تنیس روی میز، شمشیربازی و دوچرخه سواری به میدان رفتند که جواد فروغی از تیراندازی نخستین مدال آور کاروان و نخستین مدال تاریخ تیراندازی در المپیک را کسب کرد.

فروغی در نخستین تجربه حضورش در المپیک در دور اول با امتیاز ۵۸۰.۲۵ در رده پنجم ایستاد و به فینال راه یافت و در فینال با امتیاز ۲۴۴.۸ ضمن شکستن رکورد المپیک، به مقام قهرمانی رسید و صاحب مدال طلا شد. 
تیراندازی که نخستین حضورش به المپیک ۱۹۴۸ لندن باز می‌گردد، تا به امروز در ۹ دوره بازی‌ها حضور یافته. المپیک ۱۹۴۸ لندن، ۱۹۶۰ رم، ۱۹۶۴ توکیو، ۱۹۷۶ مونترال کانادا، ۱۹۹۶ آتلانتا، ۲۰۰۰ سیدنی، ۲۰۰۴ آتن، ۲۰۱۲ لندن، ۲۰۱۶ ریو ۲۰۲۰ توکیو. البته نخستین دوره حضور تیراندازان زن به المپیک ۱۹۹۶ آتلانتا باز می‌گردد. اما نخستین مدال این رشته در نهمین دوره حضورش در المپیک به ثمر نشست.
با طلای فروغی تیراندازی پس از  وزنه برداری، کشتی، تکواندو، دوومیدانی به جرگه پنجمین رشته مدال آور ایران در المپیک پیوست.
فروغی نوزدهمین مدال طلای کاروان ایران در ادوار المپیک را تصاحب کرد.
ژیان یانگ از چین در رشته تیراندازی نخستین مدال المپیک را کسب کرد.
در پایان روز دوم رقابتها در جدول توزیع مدال ها چین با ۳ طلا و یک برنز در جایگاه اول قرار گرفت. کره جنوبی هم با یک طلا و 2 برنز در جایگاه دوم و میزبان و ایتالیا هر کدام  با یک طلا و یک نقره در جایگاه سوم مشترک ایستادند. ایران هم با ٢٣ کشور دیگر با کسب یک طلا در جایگاه هفتم قرار دارد
ایران در المپیک ریو ۲۰۱۶ با کسب ۳ طلا، یک نقره و ۴ برنز در جایگاه بیست و پنجم ایستاد.
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark