داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
سبقت شایعات از ویروس کرونا؛
ماجرای مراجعه فرد افغانستانی مشکوک به بیمارستان تنفسی زابل چه بود؟
کد مطلب: ۶۹۲۶۸
تاریخ انتشار:يکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۰
معاون بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی زابل گفت: هیچ مورد مثبتی از وجود ویروس کرونا در حوزه سیستان مشاهده نشده است.
ماجرای مراجعه فرد افغانستانی مشکوک به بیمارستان تنفسی زابل چه بود؟
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا ؛ با انتشار ویروس کرونا جدید در قم و چند شهر دیگر ایران این روزها بازار انتشار شایعات داغتر از خود ویروس در برخی از شهرهای سیستان و بلوچستان است.
در حالی که در سیستان و بلوچستان ورود افراد از مرز کشورهای افغانستان و پاکستان به صورت ویژه کنترل می شود اما بازهم افرادی در صدد ایجاد تشویش اذهان عمومی برای انتشار اخبار کذب هستند.
روز گذشته برخی از این افراد با انتشار اخباری دروغ مبنی بر ورود ویروس کرونا جدید به زابل در فضای عمومی جامعه باعث شدند تا عده ای از افراد بر این باور باشند که زابل به این ویروس آلوده شده است.
جواد اکبری زاده معاون بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی زابل در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: مردم نباید به شایعات فضای مجازی توجه کنند.
وی افزود: اینکه گفته می شود فردی با علائم ویروس کرونا جدید وارد منطقه سیستان شده است کذب است و صحت ندارد.
اکبری زاده بیان داشت: یکی از اتباع کشور افغانستان که دچار بیماری سرطان خون بوده است به بیمارستان امیر المومنین (ع) زابل مراجعه می کند که بلافاصله به بخش تنفسی انتقال یافت.
وی افزود: پس از اعلام نتیجه آزمایشات و مشاهده عدم ویروس کرونا جدید به بخش داخلی منتقل شده است و جای هیچگونه نگرانی وجود ندارد.
اکبری زاده بیان داشت: مردم اخبار موثق را تنها از رسانه های معتبر دنبال کنند و به شایعات اطراف خود توجه نکنند.انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark