داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل:
شستن دست ها بهترین راه برای کرونا نگرفتن/دستکش در پیشگیری از کرونا اثر ندارد
کد مطلب: ۷۰۱۰۳
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۹
هادی میرزایی گفت: شهروندان باید در طول روز هشت مرتبه دست ها را با آب و صابون بشویند، البته شست و شوی دست ها بستگی به فعالیت افراد در بیرون از منزل نیز دارد.
شستن دست ها بهترین راه برای کرونا نگرفتن/دستکش در پیشگیری از کرونا اثر ندارد
هادی میرزایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: شهروندان در حوزه سیستان باید در نظر داشته باشند که در سرایط کنونی نکات بهداشتی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت را جدی بگیرند.

وی افزود: متاسفانه بسیاری از مردم بدون توجه به دستورات وزارت بهداشت، کرونا را جدی نمی گیرند و همین امر باعث شده است که این بیماری در منطقه سیستان افزایش یابد.

میرزایی گفت: شهروندان باید در طول روز هشت مرتبه دست ها را با آب و صابون بشویند، البته شست و شوی دست ها بستگی به فعالیت افراد در بیرون از منزل دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل بیان داشت: استفاده از دستکش تاثیری در روند پیشگیری از ویروس کرونا ندارد، لذا از دستکش ها باید در مواردی که یک بار مصرف می شوند مورد استفاده قرار گیرند مثلا در پمپ بنزین ها و خرید از فروشگاه ها و بعد از آن در سطل زباله قرار گیرد.

وی بیان داشت: شهروندان هنگام بیرون رفتن از منزل حتما از ماسک استفاده کنند، چرا که ماسک تاثیری بسیاری در عدم انتقال بیماری خواهد داشت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل همچنین گفت: از آنجا که احتمال انتقال ويروس از فرد بيمار يا آلوده بدون علامت به دیگر افراد در مراكز جمعيتي و متراكم كه امکان رعایت دقیق فاصله گذاري اجتماعي وجود ندارد چندين برابر بيشتر از ساير مكان هاست، تاکید می شود افراد دارای شرایط خاص از جمله افراد بالاي ٦٠ سال، افراد دارا بیماری زمینه ای و خاص، كودكان زير١٥ سال و مادران باردار و کسانی که در ماه اخیر یکی از اعضاء خانواده آنان مبتلا به بيماري كرونا بوده است از شرکت در هر نوع مراسم و تجمعي انسانی، خودداری کنند.

وی با بیان اینکه شهروندان باید توصیه های وزارت بهداشت را جدی بگیرند تصریح کرد: ماندن در منزل بهترین راه پیشگیری از این ویروس است.
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark