داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
گزارشی از مشکلات تاکسیرانان در شهرستان زابل؛
روز خرابی ماشین روز مرگ من است/گرانی لوازم یدکی خودرو بزرگترین معضل رانندگان
کد مطلب: ۶۴۸۰۳
تاریخ انتشار:شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۳
تاکسیرانی در شهرستان زابل یکی از مشاغل سخت و زیا آور به شمار می آید.
روز خرابی ماشین روز مرگ من است/گرانی لوازم یدکی خودرو بزرگترین معضل رانندگان
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ یکی از مشاغل پر دردسر با درآمد پایین در شهرهای سیستان و بلوچستان را می توان تاکسی رانی دانست، رانندگانی که شب و روز برای مقدار اندکی درآمد، در خودروهای زرد خود رانندگی می کنند.

این در حالی است که با افزایش قیمت ها در کل کشور ، کرایه برخی از مسرهای منتهی به شهرهای شمال سیستان و بلوچستان، نیز با تغییر آن چنانی رو به رو نبوده است، به طور کل باید گفت، که با گرانی برخی از لوازم درکشور، مقدار درآمد رانندگان همان مقدار سال گذشته است.

نخعی یکی از تاکسی داران شهرستان زابل در گفت و گو با اوشیدا گفت: مهمترین مسئله در امر جابه جایی مسافز وجود خودروهای شخصی در مسیرهای مختلف است.

وی افزود: به طور کل در خط مسافربری هیرمند به زابل، اصلا چیزی به اسم تاکسی وجود ندارد.

نخعی خاطرنشان کرد: گرانی لوازم یدکی خودروها نیز باعث شده است، تا معضل جدید پیش روی تاکسی داران، گذاشته شود، اگر روزی خودروی تاکسی ام خراب شود، آن روز روز مرگ من است.

وی همچنین تصریح کرد: ماشین های تاکسی درون شهری معمولا پیکان های مدل قدیمی است، و مصرف سوخت آنها به مراتب با خودروهای جدید هم خوانی ندارد، برخی از تاکسی رانان به اجبار از گازهای LPG به عنوان سوخت استفاده می کنند.

این راننده تاکسی که بیش از یک دهه است به این شغل روی آورده است خاطرنشان کرد: بیشتر مسافران، دانشجویانی هستند که مسیر بازار تا چهار راه بیمارستان را سوار تاکسی می شوند، خط های دیگر در شهرستان زابل، عملا بدون مسافر هستند.

یکی از مسیرهای پرتردد در استان سیستان و بلوچستان نیز، مسیر زابل به زاهدان است، که در این مسیر نیز، بسیاری از خودروهای شخصی فعالیت دارند که با سرعت قانونی تعیین شده حرکت نمی کنند.انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark