داخلی آرشيو خبر صفحه فرهنگی و هنری
امتیاز مثبت 
۰
 
پاسخ ضرغامی درباره یک نامه‌ جنجالی/ میلیاردها تومان و دلار به فدراسیون فوتبال داده‌ایم
کد مطلب: ۲۶۶۴۳
تاریخ انتشار:سه شنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۲۰:۰۸
اوشیدا: رییس سازمان صدا و سیما در پاسخ به مهر درباره نامه‌ای که از سوی سازمان به شرکت‌های تبلیغاتی رفته و این نامه به انحصار تبلیغات در رسانه ملی و روزنامه جام‌جم تعبیر شده است، توضیح داد.
پاسخ ضرغامی درباره یک نامه‌ جنجالی/ میلیاردها تومان و دلار به فدراسیون فوتبال داده‌ایم
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: عز‌ت‌الله ضرغامی رییس سازمان صدا و سیما در حاشیه مراسم اختتامیه سیزدهمین جشنواره رادیو در پاسخ به سوال مبنی بر اینکه اخیرا از سوی اداره کل بازرگانی صدا و سیما نامه‌ای برای شرکت‌های تبلیغاتی ارسال و از آنها خواسته شده ۶ماه تبلیغات خود را انحصارا به روزنامه جام جم و سازمان صدا و سیما بدهند تا از ۳۰ درصد تبلیغ رایگان بهره‌مند شوند، اظهار کرد: من جزئیات این را نمی‌دانم. از آقای تقدس‌نژاد سوال کنید بهتر است. اما قاعدتا رسانه‌های دیگر همکار ما هستند و ما باید در کار تبلیغاتی نگاه همکاری با رسانه‌های دیگر ولو اینکه تیراژ آنها کم یا آگهی‌هایشان محدود باشد، داشته باشیم.

وی تصریح کرد: من در جریان این موضوع نیستم اما درباره‌اش سوال می‌کنم. امروز هم دیدم در برخی مطبوعات این موضوع منعکس شده بود. اگر بتوانیم این نامه را اصلاح می‌کنیم. البته شما اینکه قرار است اصلاح شود را تیتر نکنید. بلکه من از آقای تقدس‌نژاد سوال می‌کنم و اگر نکته‌ای باشد که باید در این آیین نامه به آن توجه شود، توجه بیشتری در خصوص آن خواهیم داشت تا مشکل حل شود.

اختصاص ۲۵۰ میلیون دلار برای راه‌اندازی ماهواره مستقل

رییس رسانه ملی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر تأکید رییس صدا و سیما بر داشتن ماهواره مستقل که اقدام به این کار نیاز به بودجه زیادی دارد و آیا از طرف مجلس و دولت این بودجه تصویب شده تا چنین کاری انجام شود، گفت: بله بودجه مستقل به مبلغ ۲۵۰ میلیون دلار در طول‌ سالهای گذشته تصویب شده است. البته مشکل در ارتباط با مجلس و دولت بود که به مجمع تشخیص مصلحت نظام رفت و آنجا تایید شد.

وی ادامه داد: اکنون چنین اعتباری در دست ما هست،‌ مطالعات بسیاری انجام گرفته، کشورهای سازنده مختلف بررسی شدند و بخشی از کار هم جلو رفته است. امیدوارم در شرایطی که هستیم بتوانیم با پروژه ساخت و پرتاب ماهواره جمهوری اسلامی ایران را در نقطه‌ای انحصاری در زمینه ماهواره قرار دهیم. البته اکنون ما ماهواره عرب‌ست را در ۲۶ درجه به صورت مشترک با عرب‌ست داریم. این نقطه‌ای است که به صورت اشتراکی استفاده می‌شود و هزینه آن را سازمان داده است. بنابراین تمام شبکه‌هایی که روی عرب‌ست هست که در دریافت‌کننده‌های ماهواره‌ای به نام بدر دیده می‌شود متعلق به خود جمهوری اسلامی است که همه شبکه‌های ملی و استانی روی آن قرار گرفته‌اند.

تغییر تهیه‌کننده در هر برنامه‌ای با نظر مدیر گروه شبکه مورد نظر است

ضرغامی در خصوص تغییر تهیه‌کننده پربیننده‌ترین برنامه معارفی یعنی «سمت خدا» که مجری آن نیز از مردم خداحافظی و اعلام کرد کارشناسان هم دیگر به این برنامه نمی‌آیند، توضیح داد: مساله تهیه‌کننده با رییس گروه است. مدیر گروه در هر شبکه‌ای مسئولیت دارد که تهیه‌کننده، مجری و عوامل دیگر را انتخاب کند. اگر توضیحی است طبیعتا باید مدیر گروه ارائه کند.

از ماندگاری به خاطر انتقادش تشکر کردم

وی در پاسخ به اینکه گفته می‌شود این موضوع به دلیل انتقادات حجت‌الاسلام ماندگاری از تبلیغات صدا و سیما بوده است، اظهار کرد: خیر. این‌ها اصلا ارتباطی به هم ندارد. در خصوص نامه‌ای که آقای ماندگاری نوشتند من بعدا از او تشکر کردم و او هم بعدها پاسخ تشکر مرا داد. هرچند ممکن است در آن نامه نکته‌ای باشد که به لحاظ کارشناسی نیاز به توضیح دارد، اما ما از هرگونه نقد استقبال می‌کنیم. بسیاری از کسانی که به برنامه‌های رادیو و تلویزیون می‌آیند منتقد حرفه‌ای صدا و سیما هستند اما هیچ مشکلی وجود دارد و این‌ها هیچ ارتباطی به هم ندارد. رییس گروه وظیفه دارد تهیه‌کننده مورد نظر را انتخاب کند. من درباره تهیه‌کننده اظهارنظر نمی‌کنم اما واقعا همانطور که مجری برنامه گفتگو با رییس جمهور را هم مدیر گروه باید انتخاب کند و کسی قادر به دخالت نیست، تهیه‌کننده هم به عهده مدیر گروه است. ما اکنون ۱۲۰۰ برنامه رادیویی داریم، ۱۲۰۰ تهیه‌کننده دارد همه این‌ها باید با توجه به وضعیتی که دارند توسط رؤسای گروه‌ها انتخاب شوند. ما هیچ قضاوتی نداریم.

با وجود شرایط مالی بد به فوتبال کمک می‌کنیم

رییس صدا و سیما همچنین ابراز امیدواری کرد که هر ۶۴ مسابقه جام جهانی از تلویزیون روی آنتن برود و در خصوص توافق درباره حق پخش بین صدا و سیما و فدراسیون فوتبال و رقم ۱۶۰ میلیاردی که مورد قبول قرار گرفته یا خیر؟ تأکید کرد: هرچند وقت یک بار توسط معاون اداری و مالی گفتگوهایی با فدراسیون فوتبال انجام می‌شود و با آنها به توافقاتی می‌رسیم. شرایط آینده هم مستثنی نیست. هرطور شده فوتبال را می‌بینید و خیالتان راحت مي‌شود! مشکل خاصی نیست و تا اینجا رسانه ملی ده‌ها میلیارد تومان و ده‌ها میلیون دلار به فدراسیون فوتبال پول داده، در حالی که به لحاظ قانونی سوابق این مسئله با توجه به اینکه صداو سیما دولتی است پیچیدگی‌های دیگری دارد، ما اصولا علاقمند به همکاری و کمک به فوتبال هستیم و در هر شرایطی این کار را کردیم . با وجود اینکه شرایط مالی سازمان خوب نیست در تلاشیم کمکمان را به فوتبال قطع نکنیم.

پخش آزمایشی یک شبکه فرهنگی با نام افق در روزهای آتی

ضرغامی در این خصوص که بیست و دومین شبکه‌ای که افتتاح می‌شود چیست؟ گفت: انشالله یک شبکه فرهنگی خواهد بود که شاید در چند روز آینده به لوگوی پخش آزمایشی در تهران پخش شود.

وی در پاسخ به اینکه عنوان این شبکه چیست؟ افزود: این‌ها محرمانه است. پیشنهاد من به همکارانمان «افق» است. شاید این شبکه با همین اسم در روزهای آینده پخش خود را آغاز کند.

همه در همه چیز همکاری دارند!

رییس صدا و سیما در پاسخ به سوال خبرنگار مهر درباره شبکه‌ انقلاب اسلامی که قرار بود با همکاری موسسه اوج تاسیس شود هم گفت: دیگر همه همکاری دارند در همه چیز!

وی در پایان در پاسخ به اینکه آیا رادیویی‌ها را بیشتر دوست دارد یا تلویزیونی‌ها را؟ اظهار کرد: فعلا حالا که در بین رادیویی‌ها هستیم، رادیو را بیشتر دوست داریم. تا ببینیم آینده چه می‌شود.
 
Share/Save/Bookmark
مرجع : م
    عکاس :