داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
زندگی با بوی فاضلاب خانگی/تذکر جدی شهردار زابل به متخلفین
کد مطلب: ۶۶۴۲۳
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۶
عدم اتصال برخی از محلات زابل به شبکه فاضلاب باعث به وجود آمدن معضلاتی برای شهروندان شده است.
زندگی با بوی فاضلاب خانگی/تذکر جدی شهردار زابل به متخلفین
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ یکی از مهمترین معضلات زندگی شهرنشینی در منطقه سیستان عدم اتصال برخی از خانه ها به فاضلاب شهری است، زابل تنها شهری در منطقه سیستانست که بخش هایی از آن به فاضلاب شهری متصل است.

در این بین اکثر محله های حاشیه نشین این شهرستان به دلیل عدم اتصال به فاضلاب شهری با مشکلات عدیده ای از جمله رها سازی فاضلاب خانگی توسط برخی از شهروندان مواجه هستند.

به تازگی یکی از شهروندان محله هیرمند زابل با گلایه از رها سازی فاضلاب خانگی در این محله به خبرنگار اوشیدا گفت: بسیاری از خانواده هایی که در این محله زندگی می کنند فاضلاب خود را در یک منطقه خاص رها می کنند.

وی افزود: خطرات رهاسازی فاضلاب نه تنها کسانی که در شعاع چند متری آن زندگی می کنند تهدید می می کند بلکه باعث به وجود آمدن بیماری های مختلف و تجمع سگ های ولگرد شده است.شهروندان از چاه های فاضلاب خانگی استفاده کنند


موسی خمری شهردار زابل در گفت و گوی تلفنی با خبرنگار اوشیدا گفت: شهروندانی که در این محله به شبکه فاضلاب متصل نیستند باید از چاه های فاضلاب خانگی استفاده کنند.

وی افزود: متاسفانه بارها دیده شده است که خود شهروندان باعث اینگونه معضلات می شوند که آسیب های آن مجدد به خود آنها باز می گردد.

شهردار زابل خاطرنشان کرد: در مرحله اول به متخلفین تذکر داده می شود ، اما در صورت رها سازی مجدد فاضلاب خانگی می توان آب و برق آن خانه را طبق قانون قطع کرد.

خمری خاطرنشان کرد: بسیاری از شهروندان همکاری صمیمانه ای با شهرداری زابل دارند که در مقابل شهرداری نیز فعالیت های آنان را رصد و خدمات بیشتری در اختیارشان قرار می دهد.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark