داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
بازپرداخت تسهیلات ودیعه مسکن ۳ ساله شد/همتی: برای آغاز پرداخت وام ودیعه منتظر اعلام اسامی هستیم
کد مطلب: ۷۰۸۰۶
تاریخ انتشار:يکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۵۱
رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد: تسهیلات کمکی به مستأجرین تحت عنوان تسهیلات مرابحه خرید کالا وخدمات به محض اعلام مشخصات اشخاص واجد شرایط از سوی وزارت راه وشهرسازی، آغاز خواهد شد.
بازپرداخت تسهیلات ودیعه مسکن ۳ ساله شد/همتی: برای آغاز پرداخت وام ودیعه منتظر اعلام اسامی هستیم

به گزارش اوشیدا به نقل از  شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ عبدالناصر همتی با اعلام این خبر تاکید کرد: این وام بسته به طبقه بندی شهرها 15،30و50 میلیون  تومانی بوده و به دو روش قابل پرداخت خواهد بود.

 
گیرندگان وام (مستأجرین)هم می توانند یکساله این تسهیلات را بگیرند و صرفاً سود آن را ماهانه بپردازند و در پایان سال اصل آن را پرداخت کنند یا می توانند وام را 3ساله دریافت و درمدت 36ماه اصل وفرع وام را به بانک بپردازند .
 
رئیس کل بانک مرکزی تاکید کرد در این وام موجرین نقشی نخواهند داشت و کسی که وام را دریافت می کند با بانک طرف خواهد بود و به تصمیم خود از وام دریافتی استفاده خواهد کرد.قبلاً هم گفتم این وام صرفاً کمکی است به مستأجرین برای ودیعه و لذا  به هیچوجه وام ودیعه نیست.
 
همتی تاکید کرد: اعتبار تخصیصی برای این وام نیز کلاً 20هزار میلیارد تومان هست.
 
 طبق اعلام محمود محمودزاده معاون وزیر راه و شهرسازی، قبل از 20 مرداد (دوشنبه هفته آینده) اسامی واجدان شرایط و مستأجران نیازمند حمایت‌های دولتی برای دریافت تسهیلات ودیعه مسکن به بانک‌های عامل معرفی می شوند.
 
وی با بیان اینکه تا کنون 2.2 میلیون نفر برای دریافت وام ودیعه مسکن ثبت نام کرده اند، افزود: برای پرداخت وام ودیعه مسکن 19 بانک و مؤسسه اعتباری توسط بانک مرکزی معرفی شدند که به زودی سهمیه هر بانک به تفکیک استان و شعبه مشخص می‌شود.
 
محمودزاده تأکید کرد: وزارت راه و شهرسازی افراد واجد شرایط را به بانک های معرفی شده از سوی بانک مرکزی معرفی می‌کند تا واجدان شرایط در کمترین زمان ممکن تسهیلات را دریافت کنند.
 
گفتنی است، دولت طی هفته‌های اخیر از  طرح تسهیلات 50 میلیون تومانی برای مستأجران با اعتبار 20 هزار میلیارد تومانی رونمایی کرد که بر اساس آن تسهیلات کمک ودیعه با نرخ سود 13 درصد در شهرهای بزرگ برای واحدهای زیر 70 متر و در شهرهای کوچک زیر 100 متر در نظر گرفته شده که به تسهیلات 30،15 و 50 میلیونی تبدیل می‌شود.
 
به گزارش تسنیم، گروه های مشمول دریافت تسهیلات موضوع این مصوبه شامل کارگران و حقوق بگیران ثابت،(با اولویت ازدواج های جدید و خانواده های 5 نفره و بیشتر)، مشمولین تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی( ره )، سازمان بهزیستی کشور و زنان سرپرست خانوار هستند که در این زمینه وثایق لازم برای اخذ وام متعاقباً از طریق سامانه طرح اقدام ملی اعلام می شود.
 
طبق اعلام وزارت راه و شهرسازی، مستأجرانی که قراردادهای خود را بدون کد رهگیری تمدید کرده اند نمی توانند از وام ودیعه مسکن استفاده کنند.
Share/Save/Bookmark