داخلی آرشيو خبر صفحه فناوری اطلاعات
امتیاز مثبت 
۰
 
درآمدهای حاصل از نرم افزارهای تلفن همراه به بیش از 77 میلیارد دلار می رسد
کد مطلب: ۲۰۹۴۶
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۹:۱۹
اوشیدا:درآمدهای حاصل از نرم افزارهای تلفن همراه به بیش از 77 میلیارد دلار می رسد
درآمدهای حاصل از نرم افزارهای تلفن همراه به بیش از 77 میلیارد دلار می رسد
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا:گارتنر (Gartner) یک شرکت بین المللی پژوهشی و مشاوره در زمینه فناوری اطلاعات است که شعبه مرکزی آن در شهر استمفورد ایالت کانکتیکات آمریکا واقع شده است.

 این شرکت پیش بینی کرده است تا سال ۲۰۱۷ نرم ‏افزارهای همراه حدود ۲۶۸ میلیارد بار دانلود خواهند شد .

به گفته تحلیل‏گران این شرکت در حال حاضر کسب و کار ها و برندهای مختلف از اَپ‏ های همراه برای جلب مشارکت کاربران استفاده می ‏کنند.

آپ نرم افزاری است که معمولا بصورت رایگان در اختیار عموم قرار می گیرد اما برای استفاده از قابلیت های بیشتر آن ، کاربر بایستی هزینه آن را پرداخت کند.

بر اساس این گزارش، در سه سال آینده ، نرم ‏افزارهای همراه فقط به گوشی‏ های هوشمند و تبلت‏ ها محدود نخواهند شد و طیف وسیعی از کارافزارهای خانگی تا خودرو ها و ابزارهای پوشیدنی را در بر خواهد گرفت.

تحلیل‏گران معتقدند تا سال ۲۰۱۷ ابزار ها و فناوری‏ های پوشیدنی (مثل عینک گوگل) حدود ۵۰ درصد از کل نرم‏ افزارهای همراه را به خود اختصاص خواهد داد.

بنا بر اظهارات تحلیل‏گران گارتنر ، نرم‏ افزارهای همراه فرصتی به کسب و کار ها و برندهای مختلف می ‏دهند که بتوانند با مصرف‏ کنندگان خود به صورت مستقیم رابطه داشته باشند و در نتیجه از داده‏ هایی که از این طریق از کاربران و مصرف‏ کنندگان خود به دست می ‏آورند، به عنوان یکی از منابع اطلاعاتی مهم خود استفاده می ‏کنند.

یکی از عوامل موثر بر این روند وجود آپ‏ ها و نرم ‏افزارهای همراه رایگان است. به گزارش شرکت گارتنر، در سال ۲۰۱۳ حدود ۹۲ درصد از نرم ‏افزارهای همراه استفاده شده در جهان رایگان بوده است.
Share/Save/Bookmark
    عکاس :